ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 21.05.2024
Svátek má Monika

Odběr novinek emailem:
Email:Soutěžní řád Stodoly 2004

22.01.2004 Švestka Štefan 33144
Stodola je celostátní postupová přehlídka českých tanečních country skupin. Koná se jednou za dva roky.
Má krajská – regionální kola, ze kterých jsou porotou vybírány nejzajímavější taneční skupiny pro závěrečné finále v Praze. Je určena tanečníkům nad 15 let.

Má za cíl podpořit české taneční country hnutí, ukázat další cesty a možnosti rozvoje. Povzbudit a inspirovat. Neméně důležitý smysl celé akce vidíme ve zvýšení respektu a uznání tohoto žánru na straně medií (tisk, rozhlas, televize), probuzení zájmu pořadatelů hudebních country a folk festivalů, uměleckých agentur, hudebních vydavatelství, apod.

Chceme, aby Stodola byla originální, pestrá a divácky zajímavá přehlídka nejlepších a nejzajímavějších českých tanečních country skupin.

Jako ocenění jsou vybraným souborům a jednotlivcům udělovány keramické Stodoly – zmenšeniny americké „Clogging Hall of Fame“ v Appalačských horách (Stompin Ground Hall)

Mediálními partnery Stodoly jsou časopisy „Folk a Country“ a „Western world“. Oficielní informace na http://www.ryengle.cz a http://www.countryworld.cz

Soutěžní řád.

Zůstává nezměněn od minulého ročníku. To znamená:

A/ na krajských kolech jsou tři kategorie (stylové) – Country – Clogging – Příbuzné styly (čas 2:30 až 5:00min.) nebo je možno připravit až 12 minutové Pásmo.

B/ ve finále se představují skupiny již pouze v max. 12 minutových tanečních blocích /tzv.Pásma) kde mohou předvést co dovedou!

C/ Otázka stylu COUNTRY
Jediným omezujícím prvkem je podmínka, že část Pásma musí být COUNTRY. To znamená, že touto akcí podporujeme taneční country soubory. Přesto udělujeme Stodoly za Irsko, Mexiko, Skotsko, atd., tedy tanečním stylům mající souvislost s tanečními dějinami Severní Ameriky. Nechceme určovat časové ani procentuální hranice kolik musí být country, apod. Necháváme to na Vašem citu a posouzení.
Nechceme disco tance, rock-and-roll, aerobik, historické-středověké tance, společenské tance.
Kankán ano. Cheerleaders v country oblečení a na country hudbu ano. Line dance a country couple dancing bude zařazen do kategorie Country. Indiánské a černošské tance – ano - do Příbuzných tanečních stylů, splňují podmínku souvislosti s country dějinami USA. Je možno mít vlastní kapelu.

D/ Minimální počet tanečníků je tři, horní hranice není omezena.
E/ Věk – v době konání akce musí mít tanečníci alespoň 15let. Jednotlivé výjimky posoudíme.


Organizační řád

Pořadatelem Stodoly je Organizační štáb Stodoly – Karel Čech a Jiří Vašák a jejich poradci. Soubory se hlásí krajským organizátorům – tzv.Krajánkům. Krajánci rozesílají přihlášky na krajská kola s jejich finančními, časovými a prostorovými podmínkami. Na finále zve postupující skupiny již Org. štáb. Počet postupujících skupin z krajského kola je ovlivněn počtem účastníků. Minimálně tři, maximálně šest. Pro finále jsou určeni i náhradníci, povolávaní za omluvené soubory.

Finanční podmínky:

Taneční skupiny cestují na vlastní náklady. Za účast v krajském kole určí startovací poplatek Krajánek, za finále bude 500.-Kč za soubor celkem! Ubytování a stravování (při finále na Barče) je zajištěno ve vedlejší školní budově a jídelně za mírný poplatek.

Kontaktní adresy:
Jiří Vašák
Puškinovo nám. 6
160 00 Praha 6

tel/fax: 233340861, mobil: 603/842155
caramella.country@worldonline.cz

Karel Čech
KD Barikádníků
Saratovská 20
110 00 Praha 10

tel. :274770789, mobil: 602/406784Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku