ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 16.06.2024
Svátek má Zbyněk

Odběr novinek emailem:
Email:Dospělé soubory opět zaostávají...

30.09.2003 Švestka Štefan 34268
Festival Pardubická Ryengle je zajímavější pro dětské soubory?
Fantom posledních dvou ročníků je opět zpět. Tento přízrak se jmenuje absence přihlášek v hlavní kategorii na sobotní country soutěž. Celkem 37 přihlášek ve všech kategoriích registruje pořadatel TCS Ryengle. Avšak v Hlavní věkové kategorii (nad 15 let) se "krčí" (dnes 30. září v 17.40) v KLASICE 4 přihlášky a v SHOW přihlášek 6.

Jak pojmenovat skutečnost, že zájem dospělých skupin není větší? Může se jmenovat nerozhodnost, obava či vyčkávání do posledních chvil. Je to ve většině případů záležitost tréninků jednotlivých souborů, které začínají v průběhu září a taktéž horší domluva s jednotlivými členy. Proč horší? V "dospěláckém" souboru lze daleko hůře skloubit volný čas všech členů na takovouto akci, kdežto v dětském souboru (VELMI zjednodušeně) se akce poznamená do notýsků pro rodiče, kteří s tím tedy budou počítat... Vidíte se v některém z jmenovaných problémů? Nebo jsou Vaše důvody ryze finančního charakteru? Jaké jsou Vaše zkušenosti?

Dospělý soubor pak přichází zkrátka při přihláškách na festival. V pravidlech, která platí pro všechny věkové kategorie napříč, hovoří jasně. Do 40 choreografií má nárok soubor přihlásit se se 2 choreografiemi do kategorie a nad 40 (do 60) s jednou. Přestože tedy nejsme vyhraněnou soutěží a dokonce bych řekl, že bychom více chtěli fandit dospěláckým souborům (kolik kvalitních soutěží pro ně v současné době existuje? Na prstech jedné ruky je spočítáte...naschvál, kolik jich dokážete vyjmenovat?!), přícházejí tyto soubory trochu zkrátka. Snaha o burcování a informování přitom selhává. Informace o nadcházejícím ročníku jsou dlouhou dobu dopředu dány na internet a průběžně se na akcích setkáváme se zástupci většiny tanečních country skupin. Již nyní například znáte datum festivalu PR2004.

Jaké je řešení, aby se současná situace změnila? Co navrhujete Vy jako návštěvníci našich stránek? Vyjádřete svůj vlastní názor.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku