ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 28.09.2023
Svátek má Státní svátek

Odběr novinek emailem:
Email:Pozvánka na festival PR2003

18.09.2003 Švestka Štefan 16145
ve svých schránkách naleznou vedoucí tanečních skupin již brzo dopis s propozicemi a tímto doprovodným dopisem.

Festival Pardubická Ryengle 2003

28.listopadu – 30. listopadu 2003

Tímto dopisem, který obsahuje propozice a přihlášky na festival Pardubická Ryengle 2003 otevíráme finální přípravy na pátý ročník tohoto známého festivalu. Festivalu, který skloubil ve dvou dnech dva z nejpopulárnějších tanečních stylů country skupin z celého Česka i Slovenska a dokáže pro jeden víkend udělat z Pardubic centrum country a irského tancování.

Každým rokem Vám v průvodním dopise píšeme změny, které jsme pro účastníky Pardubické Ryengle připravili a nejinak tomu bude i letos. Dle Vašich názorů a nápadů a dle našich technických možností vyplynuly jak změny v organizaci obou soutěží, tak i v doprovodném programu celého festivalu.

První výraznou změnou bude přidání show ve věkové kategorie Děti od 10 do 15 let věku včetně. Změna, kterou jsme loni poprvé vyzkoušeli v hlavní věkové kategorie bude tedy testována letos i v dětské kategorii. Předpokládáme, že choreografie budou skutečně odpovídat této vyhlášené kategorii a budou si tak vést lépe než jejich dospělí kolegové v loňském ročníku. Zařazení Vašich choreografií můžete v případě nutnosti konzultovat s pořadateli.

Druhou změnou, kterou připravujeme, je vylepšené sezení porotců s vedoucími skupin. Možná Vás překvapíme!

Třetí změna se týká poroty a její fungování na Irském dnu. V tuto chvíli probíhají intenzivní domluvy se zahraničním porotcem, který výrazně posune tolik kritizovanou odbornou hodnotu poroty o notný kus dopředu. Systém hodnocení poroty bude pak, zjednodušeným způsobem, následující. Porota bude rozčleněna na tři části a bude hlídat „své teritorium“. Tedy porotce, který bude odbornější na techniku kroků bude sledovat techniku apod. Doufáme, že tato změna opět přinese ovoce ve formě kvalitnějšího hodnocení jednotlivých choreografií.

Následující informace zůstávají tak, jak je znáte z minulých ročníků. Tedy po zaplacení základních poplatků uvedených na propozicích, se může každý účastník dostat na všechny akce, které budou uvedené v propozicích č.2. Především tedy na páteční koncert Asonance, sobotního country bál s Poutníky a Modrou Notou a dalšího dle programového schématu. TCS Ryengle poskytne ubytování a stravování i jednotlivcům v případně volných kapacit. Upozorňujeme na možnost přihlášení choreografií i na našich webových stránkách http://www.ryengle.cz . POZOR!!! Díky zkušenostem z minulých ročníků Vás prosíme o dodržení uzávěrky přihlášek, která je letos stanovena na 30. října 2003. Po uzávěrce bude možné přijímat přihlášky jen po konzultaci s pořadateli festivalu. Totéž bude možné po naplnění 40 choreografií, kdy budeme přijímat pouze jednu přihlášku od souboru a přes limitující hranici 60 choreografií se nám asi ani letos nepodaří z časových důvodů dostat.

Vše podstatné již víte a proto Vám nyní popřejeme hodně štěstí na soutěži Pardubická Ryengle 2003!Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku