ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 14.07.2024
Svátek má Karolína

Odběr novinek emailem:
Email:Lord of Dance uchvátil české publikum

23.04.2003 Švestka Štefan 42120
naplněná hala ovacemi nešetřila
V úterý 22. dubna se dočkalo po mnohých letech čekání i české publikum. Celé roky se jezdilo na špičkovou irskou taneční show Lord of the dance dívat do okolních zemí a když to vypadalo tak, že se před dvěmi lety dočkáme, tak pro nezájem byla celá show přeložena do tehdy mnohem irsky "založenější" Bratislavy a my jsme se opět museli obalit trpělivostí.

Nakonec se vše podařilo a zájem českého fanouška této irské megashow předčil očekávání pořadatelů, kteří hbitě zajistili opakování show ještě ve středu 23. dubna. Celá pražská T-Mobil aréna byla zaplněna do posledního místečka a pořadatelé byli nakonec donuceni posunout začátek show o dvacet minut, kdy na ploše, kde jsou normálně k vidění tuhé boje muž proti muži mezi Spartou Praha a dalšími hokejovými soupeři, byly k vidění s trochou nadsázky ne nepodobné souboje o místa a sedadla.

Nakonec se vše, ke cti pořadatelů, vyřešilo a celá hala se zahalila do očekávání při prvních tónech Lord of the Dance. Pro člověka, který tuto tanečně-divadelní show v životě neviděl, musela být tato akce vrcholným zážitkem. Taneční kreace byly skutečně skvělé a při velmi dobrém ozvučení parketu i celé haly a stepových číslech celého souboru, se tajil dech a šel mráz po zádech. Skvělá show byla doplněna výbornými světelnými a v některých momentech i pyrotechnickými efekty. Celý pořad vlastně stále gradoval až do posledního tanečního čísla, které sledovala celá aréna do posledního diváka na nohou a "standing ovation" nebral konce. Pokud se tedy producenti této akce báli o to, jaký bude zájem či o přijetí českým publikem, tak dostali velmi ráznou odpověď.

Možnost sledovat tuto show si nenechal snad žádný irský nadšenec a fanoušek. K vidění byly transparenty v rukou jásajících diváků. Vedle "normálních" diváků byli k vidění samozřejmě i jednotlivé taneční skupiny zabývající se víceméně touto tématikou. Vedle pražských Rinceoirí, Crock 14, Caramelly, Dvorany, Cloggingové Fantazie, Kaskády, Kolaloky i hudební skupiny Dún An Duras přijeli do stověžaté matičky za klapotem irských bot i mimopražské skupiny jako například velmi početná "družina" Hašlerek nebo naopak nepočetná skupinka tanečníků z Ryengle.

Nakonec si člověk položí otázku, která by slušela položit mnohem kompetentnějším osobám: "Dočká se český divák po tomto úspěchu dalších irských tanečních show?" Odpověď se třeba dozvíme brzy...Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku