ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 02.12.2023
Svátek má Blanka

Odběr novinek emailem:
Email:Víkendový maratón zakončila přehlídka irského tance

02.12.2002 Švestka Štefan 15984
country festival Pardubická Ryengle 2002 se těšil mimořádnému zájmu diváků - noviny Pernštejn 2. prosince 2002
Pardubice - Mimořádnému zájmu z řad publika i médií se těšil víkendový country festival Pardubická Ryengle 2002, který se konal v KD Dubina respektive ve výstavním centru Ideon. Odstartoval již v pátek vystoupením plzeňské bluegrassové skupiny Cop a pokračoval sobotním maratónem v soutěžní přehlídce tanečních a country skupin z ČR a Slovenska.

Vlastní soutěže se zúčastnilo 36 souborů, což představovalo téměř pět set účinkujících. Soutěžní přehlídka byla rozdělena do tří kategorií a ta hlavní letos poprvé ještě na dvě podkategorie country a country show. Sobotní soutěžní program zakončil country bál, který rozproudila úvodním vystoupením brněnská skupina Poutníci a pardubické Pásdlo, své umění představila i taneční skupina Cloggingová fantazie Praha a půlnočním překvapením bylo vystoupení TCS Ryengle, která z organizačních důvodů nezasáhla do vlastní soutěže. nedělní závěrečná produkce pak patřila soutěžní přehlídce irského tance a koncertu irské hudby.

"Celou tuto soutěž pořádáme víceméně pro hlavní věkovou kategorii country, do které se nám přihlásilo 21 choreografií. Naší snahou bylo přilákat co nejvíce soutěžících právě do této kategorie, která je největší jednodenní nepostupová country soutěž v České a Slovenské republice. Celou akci jsme pojali trochu netradičně v tom, že bylo rozdáno čtyři sta volných vstupenek mládeži. Naším záměrem je i nábor do skupiny Ryengle", uvedl Štefan Švestka, který společně s ředitelem festivalu Ing. Vladimírem Žváčkem ze společnosti HRAMAT GROUP Pardubice byli nosnou páteří celého víkendového klání za podpory všech sponzorů a nadšenců ze skupiny Ryengle.

RENÉ CHVALINAKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku