ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 02.10.2023
Svátek má Olívie/Oliver

Odběr novinek emailem:
Email:Konečný stav přihlášených souborů

09.11.2001 Švestka Štefan 15615
velmi vysoký počet choreografií donutil pořadatele uzavřít přihlášky dříve
Přestože se nejdříve zdálo, že letošní ročník bude obsazen zhruba stejným počtem choreografií i účastníků, tak těsně před uzávěrkou došlo k takovému nárůstu přihlášek, že se to odrazilo i na vráskách organizátorů, kteří se snažili tento počet zvládnout bez nutnosti zásahu.

Kdo si myslel, že letošní festival Pardubická Ryengle nedokáže překonat počet přihlášených choreografií, tak by případnou sázku prohrál. Skutečnost se stala velmi diskutovanou v okamžiku, když se v jednu chvíli sešlo !68 choreografií! na sobotní soutěžní den. Jelikož toto už skutečně nešlo po stránce časové zvládnout, tak nastal velmi nepříjemný a pro některé soubory bolestivý proces "zeštíhlení".

Byli jsme nuceni sáhnout k velmi nepopulárním omezením, které byli již uvedeny v propozicích na základě kterých se soubory přihlašovaly. První kritérium pro odebrání tance ze soutěže byly nevyhovující choreografie (tance s nedostatečným počtem tanečníků...), kterým jsme ze zcela jasných důvodů nemohli udělit výjimku. Dalším hlediskem byla doba přihlášení, kde jsme omezili souborům přihlášené choreografie na pouhou jednu akceptovanou. Poslední, ale vlastně první opatření, které následovalo po sečtení počtu přihlášek, bylo uzavření příjmu jednotlivých přihlášek do soutěže. I díky tomuto opatření se stalo, že některé soubory přišly s přihláškou až v okamžiku, kdy již nebylo možné další choreografie akceptovat.

Přestože jsme tyto opatření avizovali již v Propozicích č.1 a jsou tedy vlastně jen logickým vyústěním současného stavu přihlášených choreografií, nás velmi mrzí, že nemáme možnost dalším souborům přijmout byť jen jediný tanec.

Konečný stav přihlášených choreografií i skupin v jednotlivých kategoriích můžete vidět díky odkazům pod tímto článkem.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku