ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 25.07.2024
Svátek má Jakub

Odběr novinek emailem:
Email:O Dvoraně po Dvoraně....

17.10.2001 Švestka Štefan 24667
ohlédnutí za uplynulým festivalem
Teprve ve středu - 3 dny po festivalu - jsem sebral síly a zkusím zde napsat pár vět o Dvorana Cupu a celém festivalu, který proběhl od 12. do 14. října 2001 v Sokole Vinohrady v Praze.

Dvorana Cup


Festival byl plný country, mexického, irského a skotského tancování. Objevil se i lidový tanec a taneční průprava. Vedle programu, který byl takřka zaplněn semináři se v sobotní odpoledne konaly dvě doprovodné akce, které přitáhly pozornost takřka všech účastníků. Byl to Dvorana Cup - tradiční soutěž v cloggingu a dalších povolených stylech a taktéž nesoutěžní přehlídka všeho ostatního. Zde by se dalo zahrnout klasické country, mexiko, irsko, ale i stepové čísla, která nemohla být předvedena v soutěži apod.

porota na Dvorana Cupu


Nyní popořádku. V páteční večer se přijíždělo do místa konání do Sokolu Vinohrady a v průběhu večera zde probíhal country bál, který byl doplněn vedením zábavy ze strany Boba a Jitky. Přestože country bál končil už v časných jedenáct hodin večer, tak to nikomu nevadilo. Povětšinou se po delším čase setkávali "známé" tváře z různých souborů, které si promlouvali o věcech minulých, a tak festival plní nevědomky i tuto podstatnou část své úlohy - potkávání známých. Druhý důvod časného zakončení country bálu (zřejmě vedle hlavního problému a to je rušení nočního klidu) byl taktéž velmi nabitý program následujících dvou dnů.

Šakaláč od B&W Hodonín


Sobotní i nedělní program začínal shodně v 9 hodin lekcemi v jednotlivých halách a pokud jste pozorně nečetli v úvodu tohoto článku, tak vězte, že bylo skutečně co vybírat. Lektoři jsou ve svých oborech skuteční odborníci a tak Jitka Bonušová, Jan Pumpr, Helena Brandl a Václav Bernard byli skutečně správnou volbou.

Ve čtyřech halách pokračoval sobotní program prakticky v kuse až do odpoledního soutěžního klání v cloggingu, kde tříčlenná porota ve složení Jitka Bonušová, Jan Pumpr a Eva Táborská, rozhodovali velmi slušně obsazené jednotlivé věkové kategorie této soutěže.

Pak se účastníci rozešli, ale ne nadlouho, protože po 19 hodině byla zahájena přehlídka v country předtančeních. Po 21 hodině se opět halou rozezněl country bál, který doprovázela Jitka Bonušová svými country tanečky. Zábava opět končila okolo 23 hodiny, ale v soukromých "kruzích" se zábava protáhla až do pozdních nočních hodin.

V nedělní ráno se opět pro mnohé neúprosně rozjel kolotoč seminářů, který byl zakončen společnou lekcí všech lektorů.

Irské vystoupení od Merlinu Snina


Bohatý program celého festivalu byl zakončen po 12 hodině, kdy se účastníci rozjeli do svých domovů. Nezbývá než pořadatelům - DVoraně Praha a hlavně Jitce Bonušové a Janu Pumprovi poděkovat za uspořádání této akce a těšit se brzo na další společné shledání.
Merry Dance - TCS Ryengle Pardubice

Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka