ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 01.10.2023
Svátek má Igor

Odběr novinek emailem:
Email:Definice country souboru

21.09.2001 Švestka Štefan 22326
Využita definice podle Jeffa Vašáka
Taneční country skupina je taneční skupina mající :

a/ repertoár vycházející především z tanečních country stylů USA (tradičních i moderních) a navíc i z jim příbuzných tanečních stylů (irské lidové tance, mexické, skotské, anglické, kanadské, francouzské, španělské, atd.)

b/ kostýmové vnější znaky country stylu (klobouk, kovbojské boty, sukně, či jejich stylové taneční úpravy, atd)

c/ hudební doprovod tvořený převážně hudbou ve stylu country ( bluegrass, cajun, moderní country, mountain music, country rock, muzikálové úpravy, trampské písně, country swing, atd.)


Pozn. pod čarou........

Rozšíření repertoáru o historicky příbuzné tance jiných zemí (Mexické, Skotské, Irské, atd) , které vzniku amerických country tanců předcházely či působily na jejich vývoj, je pochopitelně plus pro taneční skupinu která je ovládá. Pokud však skupina tančí pouze příbuzné taneční styly, nejedná se o skupinu country a pro ni jako takovou ztrácí, podle mého názoru, účast na soutěži tanečních country skupin, jakou Stodola bezesporu je, smysl. Navíc se vystavujeme budoucím problémům se zařazováním skupin latinsko-amerických tanců, čistě irských či skotských skupin, řeckých lidových tanců, souborů tančících pouze historické tance (gotika, baroko) či české lidové tance...a podobné absurdity.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku