ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 25.07.2024
Svátek má Jakub

Odběr novinek emailem:
Email:PR2019: Očekávky letošního ročníku

16.11.2019 Švestka Štefan 75883
obrázek v článku

21. ročník je nad plánem toho, co jsme kdy chtěli country tanečnímu světu nabídnout, ale po neuvěřitelné vzpruze a dárku téměř všech tanečníku na minulém festivalu jsme nemohli jinak.

Můžeme proto mluvit o festivalu, který by mohl mít přídomek vymodlený, vyprošený, ale to se mi vůbec nelíbí. Sám jsem mu dal podtitul ZPÁTKY KE KOŘENŮM – BACK TO THE ROOTS.

Soubory a přihlášky

Pryč je doba, kdy se během června naplnily kategorie k prasknutí a my organizátoři jsme museli přemýšlet jak to s časem a prostorem vyřešíme při tak plně přihlášeném startovním poli. Dnes je situace sice opačná, ale po ukončení přihlašování můžeme směle ohlásit celkem 81 choreografií. Což je velmi slušný výsledek (neuvádím skvělý ani vynikající), který odráží dnešní situaci v country tanečním dění.

 

Porota

Jedna z nejdůležitějších součástí festivalu je stabilní již x let dozadu s několika změnami. Výkvět nejlepších porotců v naší československé (pomlčky neuznávám - jsme si rovnocenní i bez nich 😊) kotlině je po kapkách v čase doplňován mladou krví. Letos si svou premiéru odbyde Bára Gabrišová a Marek Chytra. Bude zajímavé sledovat, jak si v náročné pozici porotci na festivalu povedou. Držíme jim palce!

 

Půlnoční překvapení

Návrat zpět by se měl linout jako jakási živá tenká čára celým festivalem. Minulé ročníky jsme si zvali různé taneční soubory k půlnočnímu vystoupení, ale teď opět nabídneme to pravé – Půlnoční překvapení! Bude stát za to a budou se ho účastnit opravdové pojmy country tanečního světa. Ale na více si počkejte, to by jinak nebylo to pravé překvapení. Tak jen prozradím, že se přenesete do westernové muzikálové show!

 

Návraty a nováčci

Velkým návratem po letech (poslední vystoupení na festivale byl v roce 2006) hlásí CTS Sluníčko Strakonice. Milým nováčkem bude slovenský taneční soubor Colorado Trnava.

 

Historická tabulka

Pojďme využít toho, že Historickou tabulku festivalu máme a mrkněme se, jaké souboje v rámci ní letos můžeme očekávat. Dva první soubory mají jistý bodový náskok, ale dále se stávají letošní bodové příděly velmi zajímavými.

Od třetího do šestého místa jsou soubory napresovány v celkem 5 bodovém rozestupu. Každý ze souborů má v boji o nejlepší umístění své želízko a tak můžete držet palce svému favoritu.

Sedmá pardubická Virginia může svůj příděl bodů obohatit a dotáhnout svůj odstup.

Osmé Slniečko Michalovce však nepřijede a dává možnost se přiblížit Znojmu. Stejně tak Xtream dal všanc své umístění v tabulce Klepetu, které může jít před ně.

Z vyšších pater historické tabulky ještě stojí za zmínku dravce minulých ročníků – Carolku Brno, která má šanci - v případě svého standartního přídělu bodů - překonat několik pater nad sebou.

 

Putovní pohár festivalu pro český soubor

V Hlavní kategorii country vidím adeptů vícero. Otázkou tedy bude, zda Calipso, držitel Putovního poháru posledních ročníků, půjčí pohár dalšímu souboru. Neskromně se na ně tlačí Black and White Hodonín, La Quadrilla Brno a Carolka Brno nebo snad pohár díky domácí Virginii Pardubice zůstane doma? A to nemluvím o Lentilkách, které mohou velmi příjemně překvapit. Na rozuzlení si musíme počkat do 23. listopadu, ale už teď můžu říct, že nás čeká po čertech zajímavý ročník.

A kdo ví, zda nás budou čekat ročníky další.

 

Tak na viděnou v Pardubicích!

Štefan
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku