ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 27.09.2023
Svátek má Jonáš

Odběr novinek emailem:
Email:Festival PR2019: pro návštěvníky festivalu

12.11.2019 Švestka Štefan 58007
obrázek v článku

Festival Pardubická Ryengle zve každoročně do Pardubic nejlepší taneční country skupiny od Aše ke Košicím. České a slovenské country taneční soubory jsou v Evropě velké unikum. V okolí našich zemí se totiž tančí převážně line dance, což odpovídá naturelu zejména německy mluvících zemí. Stejným fenoménem je festival Pardubická Ryengle, která již 21. rokem zve country taneční skupiny na jedno místo do srdce Česka - do výstavního centra IDEON v Pardubicích.

Sobotní taneční program pro veřejnost otevře lehce po poledni soutěž nejmladší country kategorie do 10 let. Ještě před ním vystoupí náš tradiční příznivec - skupina Countrybaby z Chlumce nad Cidlinou, která oficiálně zahájí soutěž a tím i celý festival. Zajímavostí je, že se tím pádem chvíli po sobě na parketu vystřídají nejprve nejstarší a hned po nich nejmladší účastníci festivalu. Předem Countrybabám držíme palce a jsme velmi rádi, že jim čestné místo pro taneční zahájení Pardubické Ryengle můžeme opět svěřit.

Programu v sobotu vévodí country taneční styl v nejrůznějších věkových kategoriích. Nováčkem festivalu, kam doposud za 21 let přijelo celkem 161 souborů, bude Colorado Žilina. A pokud jsme u těch zajímavostí, tak z největší vzdálenosti přijede Nashville Košice, zatímco domácí barvy bude hájit TCK Virginia Pardubice.

Večernímu country bálu od 20 hodin bude ze začátku vévodit finálové kolo kategorie Hlavní Country nad 15 let, kde se svedou boje o Putovní pohár festivalu Pardubická Ryengle. Ten je určený pro nejlepší český country taneční soubor, jehož jméno bude slavnostně zaznamenáno na cedulce, stejně jako u 20 předchozích vítězů této soutěže. Country bál letos opět strávíme s kapelou HB country. A po letech půlnočních vystoupení se můžete pro letos těšit na pořádné Půlnoční překvapení. Jediné, co prozradíme, je, že se tohoto projektu zhostili nejen organizátoři festivalu, které můžete po celé tři dny vidět pobíhat v plném zápřahu v IDEONu, ale taktéž taneční skupiny Calipso Praha a Black and White Hodonín.

V neděli po poledni se IDEON opět rozezvučí cloggingem (kovbojským stepem), který je velmi atraktivní pro diváky, stejně jako line dance, který si se stepem rozhodně nezadá.

A nad to všechno festivalový program mimo hlavní sál doplní třeba ještě populární dance podložky, stánek se znojemským vínem, perníkový stánek od pardubického mistra Janoše, obchůdek s tovarem všelijakým a fotografický koutek, kde se na památku můžete nechat zvěčnit a foto si okamžitě nechat vyhotovit.

Vstupné:

na sobotní a nedělní soutěže - 50 Kč/os.

sobotní country bál od 20:00 - 150 Kč/os.

permanentka zahrnující kompletní vstup na festivalové dění vč. sobotního country bálu - 180 Kč/os.

 
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku