ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 25.07.2024
Svátek má Jakub

Odběr novinek emailem:
Email:LOMNICKÉ HUDEBNÍ JARO 2001

26.04.2001 Švestka Štefan 25652
LOMNICKÉ HUDEBNÍ JARO 2001
Díky laskavosti Ryengláků jsem měl možnost anoncovat náš festival na jejich serveru a byl jsem požádán o pár slov po skončení. Rád tak činím.

Ve dnech 21.-22.4.2001 se konal, již tradičně za špatného počasí, sedmý ročník mezinárodního festivalu hudby , zpěvu a tance pro děti a mládež Lomnické hudební jaro. V těchto dnech se šestitisícové podkrkonošské městečko rozrostlo o více jak 2000 vystupujících v 22 kategoriích a asi 400 dospělých jako doprovod. Přehlídka probíhala na různých místech města. Letos přijely soubory a jednotlivci nejen z celé republiky ale i z Polska, Slovenska, SRN, Slovinska a Lotyšska. V rámci festivalu probíhal i bohatý doprovodný program, kterého součástí byl např. i zápis do Guinnessovy knihy rekordů nebo sobotní Country bál s kapelou Trosky z Nové Paky, kde se také představili někteří účastníci festivalu.

Součástí festivalu byla i přehlídka country předtančení, která byla rozdělena do tří kategorií : tradiční country tance, moderní country tance a clogging. Po slavnostním nástupu všech 15 souborů a předání Pamětních listů a perníčků bylo k vidění celkem 32 předtančení, z kterých odborná porota ve složení : předseda Honza Zeman Jablonec nad Nisou, Pavel Unger Jilemnice, Bernd Bluhm SRN a Inara Arbidane Lotyšsko, ocenila 12 vystoupení Lomnickou notičkou a čtyři předtančení vybrala do nedělního galakoncertu. Z celé přehlídky jednoznačně vyčnívaly choreografie Texasek z Bánské Štiavnice, které se po úspěšné lomnické premiéře na soutěži v roce 1997 (získaly hlavní cenu diváků) opět letos do Lomnice vrátily. Opět jen potvrdili starou pravdu, když přijedou soubory ze Slovenska nemají Češi nárok. Předvedly perfektní předtančení ve všech třech kategoriích, která byla porotou oceněna a samozřejmě byly Texasky vybrány i do galakoncertu. který se konal v neděli odpoledne v místním Tylově divadle , kde se setkala nejzajímavější vystoupení ze všech kategorií, a tradičně uzavřel celý festival. Hlavní ceny diváků získali : v jednotlivcích Veronika Vavroušková z Litvínova sólový zpěv, ve skupinách pak Mini dance z Brna rómský soubor moderních tanců. Po čtyřhodinovém maratonu v nabitém Tylově divadle, i přes velmi těžký vzduch, odcházela většina diváků spokojeně a s úsměvem. Nepřísluší nám, jako pořadatelům, hodnocení festivalu, ale ohlasy jsou vesměs kladné.

Dovolte mi ještě jednou poděkovat všem country souborům, které k nám přijely. Byla radost sledovat z podia snažení všech dětí a je jen škoda, že nemůžeme dát Lomnickou notičku všem zaslouží si ji ! Ale hlavně si ji zaslouží všichni vedoucí souborů. DÍKY, DÍKY, DÍKY, A dobrá zpráva na konec : Lomnické hudební jaro 2002 BUDE a to 20.-21.4. 2002.

Tak AHOJ zase za rok v Lomnici !

Rekapitulace přehlídky Country tanců :

- zúčastnilo se 15 souborů z Čech, Slovenska a SRN, jako hosté vystoupil soubor lidových tanců Luka Kraholec ze Slovinska a soubor moderních tanců Pepijo z Lotyšska


Tradiční country tance 20 předtančení

- Lomnickou notičku získali :
Dětské centrum zdraví Lomnice nad Popelkou za radost z tancování
Tornado Praha za předtančení Hopík
Miniliščátka Brno za předtančení Čertovská škola
Big Dance Praha za kvalitní zpracování tanců jiných národů
Texasky Bánská Štiavnica za perfektní provedení předtančení Medlyes
Kolaloka Nový Bydžov za předtančení Pistol v moji kapse


- postup na galakoncert :
Big Dance Praha - předtančení Skotské variace
Texasky Bánská Štiavnica předtančení Medlyes


Moderní country tance 6 předtančení

- Lomnickou notičku získali :
Country Sluníčko Lomnice nad Popelkou za předtančení Kinobox
Ivančická Virginie za předtančení Kdo z koho?
Texasky Bánská Štiavnica za předtančení Moj brat Pit

- postup na galakoncert :
Country Sluníčko Lomnice nad Popelkou předtančení Kinobox


Clogging 6 předtančení

- Lomnickou notičku získali :
Big Dance Praha za předtančení Dallas
Country Sluníčko Lomnice nad Popelkou za úspěšný cloggingový první pokus
Texasky Bánská Štiavnica za skvělé předtančení Soldiers Joy


- postup na galakoncert :
Texasky Bánská Štiavnica předtančení Soldiers Joy

V Lomnici nad Popelkou 25.4.2001
napsal Petr SOUKUPKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku