ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 01.10.2023
Svátek má Igor

Odběr novinek emailem:
Email:Zprávy z jiných serverů

13.04.2001 Švestka Štefan 16587
Zprávy z jiných serverů
Při brouzdání po internetu najdete v malém množství informace, které se Vám skutečně hodí a zbytek jsou informace, které jsou naprosto k ničemu. Přesto je ještě jedna kategorie zpráv, kterou bych nazval zajímavosti.

Z jiného serveru Vám nyní nabízím zajímavou informaci, která mne potěšila. Jedná se o server CTS Virginia Brno, která v následujících (plně převzatých zprávách) líčí dvě události, které se dotýkají TCS Ryengle:

24.2. pořádala pardubická taneční country skupina Ryengle svůj první letošní countrybál a my byli při tom! K vidění byla nejenom předtančení z dílny dětské taneční skupiny Kočovníci či hostitelské Ryengle, ale také tři předtančení z "brněnské kuchyně". Návštěvníci měli možnost shlédnout premiéru naší choreografie s názvem "Jak to vlastně bylo s Babinským", Crazy Line a jako "půlnoční překvapení" Show Nebe-peklo-ráj.

O zábavu se také postarala bluegrassová skupina Graspekt, která opravdu hrála skvěle... jen byla škoda, že návštěvníci příliš nevyužívali jejího umu.... Ale ani nám, ani domácím to příliš nevadilo... alespoň jsme si zatančili ....

Co dodat? Snad jen: "Děkujeme za příjemně strávený večer a těšíme se na brzkou shledanou."

Komentář: Samozřejmě i my jsme rádi za předvedené tanečky a byli jsme velmi rádi, že jste k nám přijeli až z dalekého Brna na náš country bál. Brzká "shledaná" může být tak brzy, jak jen budete chtít. Od TCS Ryengle máte stále předjednán vstup TCS Ryengle na kterékoliv Vaší akci...


-----------------------------------------------------------

Dále se na serveru CTS Virginia (kontakt seženete v Centru tanečních skupin) píše:

3.-9. 3. se v Polničce u Žďáru nad Sázavou uskutečnilo již několikáté soustředění DCTS Liščata (naší dětské taneční složky). To však bylo něčím netradiční.... Na našem soustředění se podílela i dětská taneční skupina Kočovníci z Pardubic (dětská složka CTS Ryengle).

Kromě klasických country tanců se děti přiučili krokovým variacím z irských "softů", něčemu málu z klasiky (Valčík, Rock´n Roll, Polka), či základům "Mexika" a "Two-stepu". Veliký úspěch měla i "celosoustředková" hra, jejíž součástí se stala i soutěž o nejvydařenější choreografii... Výsledky byly překvapivé!

Avšak "nejen tancem živ je člověk" ... a proto měli děti možnost využít "dílniček" hry na kytaru, na flétnu nebo rukodělných prací. Pravdou je, že tance bylo mnoho a času na dílny se dostávalo jen poskromnu,... snad příště...

První společné soustředění se tedy vydařilo a my doufáme, že nebylo poslední.

Komentář: V Polničce bylo moc hezky a dětem i všem vedoucím se líbilo. Společné soustředění bylo v krátké historii Kočovníků i Liščat zřejmě první a proto snad byly lehké dětské nemoci v případě programu. Tyto problémy však mohou být na dalších možných společných soustředěních nabytými zkušenostmi odstraněny.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku