ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 18.06.2024
Svátek má Milan

Odběr novinek emailem:
Email:Tisková zpráva: Festival Pardubická Ryengle zve na nejlepší country taneční skupiny z Česka a Slovenska

19.11.2014 Švestka Štefan 36662
obrázek v článku

Přes 600 tanečníků z 32 tanečních souborů se utká o pomyslný trůn country tanečního krále pro letošní rok. Rozhodnutí uvidí 22. a 23. listopadu návštěvníci šestnáctého ročníku festivalu v pardubickém IDEONu.

V jedenácti kategoriích předvedou taneční soubory celkem 92 choreografií,“ řekl Štefan Švestka, jeden z hlavních organizátorů. „Máme radost, že se nám naplnily i dlouhodobě méně obsazené kategorie SHOW. Snad to bude trvalejší trend než jen situace na tomto konkrétním ročníku.

Festival podpoří hned dvě dobročinné iniciativy. Již druhý rok v řadě přivezou tanečníci do Pardubic věcné dary pro pardubickou Krajskou nemocnici,“ sdělil ředitel festivalu Vladimír Žváček. „Přímo na festivalu pak vybrané dary symbolicky předáme zástupci dětských oddělení.“ A i letos se festival zapojí do akce poukazující na problematiku zdraví mužů propagací akce MOVEMBER.

Soutěžní rej choreografií začne v sobotu ve dvanáct hodin nejmladší dětskou kategorií. Večerní country bál bude v režii kapely HBO COUNTRY, která minulý rok bodovala u všech tanečníků svým pojetím a věříme, že zaujme i letos. Nedělní soutěž začíná opět v poledne a bude patřit příznivcům kovbojského stepu – cloggingu a country line.

Lístky na tento unikátní festival koupíte v místě konání akce. Vstupenky na soutěže stojí 50 Kč a na večerní country bál 100 Kč.

Partnerem festivalu je Magistrát města Pardubice, Pardubický kraj a RWE Energie s.r.o.. Záštitu nad festivalem převzal poslanec Parlamentu České republiky Ing. Martin Kolovratník.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku