ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 18.05.2024
Svátek má Nataša

Odběr novinek emailem:
Email:Město Pardubice podpoří 16. ročník festivalu Pardubická Ryengle

24.07.2014 Švestka Štefan 38727
obrázek v článku

Díky dotaci města může festival Pardubická Ryengle navléknout 16. korálek na pořadatelský provázek. Dobrou zprávu jsme nechali okomentovat náměstkem primátorky města Pardubic Františkem Brendlem a ředitelem festivalu Pardubická Ryengle Vladimírem Žváčkem.

"Město Pardubice si uvědomuje přínos festivalu, který nemá obdoby svého druhu v České republice a dost možná ve střední Evropě," sdělil náměstek primátorky města Pardubic František Brendl. Sám se již několikrát za poslední ročníky byl přesvědčit, zda peníze vložené do festivalu Pardubická Ryengle byly účelně vynaloženy. "Vždy mne nadchne pořadatelské úsilí organizátorů a spokojení účastníci festivalu. Dle mých informací přijíždí každoročně okolo 750 účastníků ze 45 tanečních souborů."

"Grantová politika města dovoluje opět uspořádat festival v důstojném prostředí pro všechny zúčastněné," přitakal náměstkovi zodpovědnému za kulturu ředitel festivalu Vladimír Žváček. "Festival pořádáme 16tým rokem. Děkujeme dobrovolníkům, kteří nám pomáhají bez nároku na honorář, ale děkujeme i všem sponzorům a přispěvatelům, bez kterých by podobná akce uspořádat nešla. Finanční náklady na uspořádání festivalu značně převyšují možnosti soutěžících souborů, proto jsme vděční městu Pardubice, které poskytlo zásadní částku do rozpočtu akce.“

Účastníci se tak opět dočkají svého důvěrně známého prostředí v IDEONu v Pardubicích. Zda opět naplní sál, se můžete přesvědčit 22. a 23. listopadu 2014.

 
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku