ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 21.05.2024
Svátek má Monika

Odběr novinek emailem:
Email:Hodnocení Irského dne na PR2000

18.01.2001 Švestka Štefan 21646
Irský den
Konečně je to tady. Poslední část festivalu PR2000, která ještě nebyla zveřejněna je právě zde. Irský den, který byl letos poprvé zařazen do programového bloku celého festivalu, se stal nejdiskutovanější částí. Porota, hodnocení, zařazení do neděle, málo volného času, Siamsa....atd. Toto vše byly důvody, které Vás nutili k diskuzi o Irském dnu. Přes tyto věci však mohu konstatovat, že se nakonec podařilo to o co nejvíce šlo. O setkání a porovnání současných irských tanečních skupin a přímou konfrontaci na soutěžním parketu před nejlépe obsazenou porotou, kterou lze v současné době obsadit.

Mužem na pravém místě a předsedou celé poroty byl Michal Köver (Petronella Bratislava), členy pak Tereza Bachová (Kaskáda Praha), Ivan Bartůněk (Quadrilla Brno), Jitka Bonušová (Dvorana Country Dancers Praha), Tomáš Mikulský (Roudnice nad Labem), Jan Pumpr (Dvorana Country Dancers Praha), Eva Táborská (TCS Ryengle Pardubice).

V dvoukolovém systému soutěže vystoupilo celkem 11 choreografií. Do druhého finálového kola postoupilo 6 nejlepších choreografií. V tuhém finálovém boji nakonec zvítězila Kaskáda Praha, která zaslouženě získala první místo. Druhé místo získala brněnská Quadrilla Brno.

Třetí místo se nakonec podle rozhodnutí pořadatelů z TCS Ryengle dělilo mezi soubory Quadrilla Brno a Gach Le Gach Praha. Zde musím za pořadatele vyslovit omluvu těmto dvoum souborům neboť původně byl vyhlášen na třetím místě pouze soubor Quadrilla Brno. Při pozdějším prozkoumání výsledků vyšla najevo chyba a proto došlo k vyhlášení druhého 3. místa pro Gach Le Gach Praha. Snad dostatečnou omluvou se pak stalo dodatečné vyhlášení 3. místa na finále Stodoly a předání diplomu a poháru za třetí místo.

Zpět ke konečným výsledkům:

 • 1. místo Kaskáda Praha, choreografie Violins, choreograf Tereza Bachová
 • 2. místo Quadrilla Brno, choreografie Rainbow Mill, choreograf Kamil Majda, Anna Aujezská
 • 3. místo Quadrilla Brno, choreografie Irská Etuda, choreograf Anna Aujezská
 • 3. místo Gach Le Gach Praha, choreografie Dobro proti Zlu, choreograf Tamara Kováčová, Helena Znojemská

 • 4. místo Kaskáda Praha, choreografie Labutě, choreograf Tereza Bachová
 • 5. místo Rebels Club Praha, choreografie Erin, choreograf skupina
 • 6. místo Rinceoirí Praha, choreografie Irská polka, choreograf Rinceoirí

 • 7. místo Tap Dance Quartet Trenčín, choreografie Zahrávanie, choreograf TDQ
 • 8. místo Rebelčata Praha, choreografie Zrození, choreograf Rebelčata
 • 9. místo Čarodějky Praha, choreografie Staré Irsko, choreograf Tereza Zemanová
 • 10. místo Čarodějky Praha, choreografie Nové Irsko, choreograf Tereza Zemanová
Irský den však nebyla jen soutěž, ale taktéž semináře irských tanců, které vedl Mišo Köver (softshoes) a Tereza Bachová (irský step). Vedle těchto povedených seminářů bylo před zahájením soutěžního programu vidět choreografie pro 64 lidiček - SIAMSA. Tanečníci při této choreografii beze zbytku zaplnili celý parket a přesto, že choreografie byla v plné míře (a to ještě ne úplně celá!) vyzkoušena až v neděli na "secvičné", byla od přihlížejících přijata s velkými ovacemi. Taktéž skupina BANDSHEES Praha byla příjemným zpestřením a svou kvalitní a naživo zahranou muzikou z "Lorda" i "Riverdance" chytla za srdce nejen irské tanečníky, ale i diváky. Přesto to nebylo toho dne ještě vše. To nejlepší na závěr - tak by se dal shrnout do krátké věty vystoupení taneční skupiny Petronella Bratislava. Na závěr celého festivalu zatančila jedna z nejlepších slovenských tanečních skupin své irské tance. Doslova fascinovaná hala se dívala, jak lze irsko tancovat na evropské úrovni.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku