ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 28.09.2023
Svátek má Státní svátek

Odběr novinek emailem:
Email:Vydařený Country trh v Bratislavě

18.01.2001 Švestka Štefan 16535
SACT pořádal tradiční Country trh
O víkendu 16.-17. prosince 2000 se konal v Bratislavě tradiční Country trh s vyhlášeným Country bálem na Dunaji a doprovodnými semináři.

Už od samotného sobotního rána probíhala taneční výuka na jednotlivých seminářích (viz předchozí zpráva, kde byly semináře rozepsány), které končily zhruba okolo šesté odpolední, aby se vše přichystalo na akci, která je v oboru country na Slovensku tou nejprestižnější.

Úderem půl osmé pak byl country bál zahájen. Na dvou sálech (či hlavním sále a předsálí - chcete-li) se střídaly country kapely a v prostojích zatancovaly snad všechny dětské country soubory, které na Slovensku něco znamenají. Postupně své taneční umění předvedly děti z Niagary, Slniečka, Nashvillu, Texasek ... Vděčné publikum bylo s výkony malých tanečníků spokojeno a při každém čísle jim nadšeně aplaudovalo. Škoda jen, že se mezi účinkujícími nakonec neobjevil na plakátech avizovaný vítěz české taneční soutěže Stodola 2000 - Dvorana Country Dancers Praha.

Celý bál trval do neuvěřitelných čtyř hodin po půlnoci a program byl ještě prošpikovaný některými vhodnými doplňky. Namátkou vybíráme soutěž o člověka z nejvzdálenějšího koutu světa (Pardubice nevyhrály :o) ), Mrazík se sličnou Sněhurkou (bez trpaslíků) a mnoho dalších a dalších zajímavostí. Celým večerem provedl slovem Vlado Grežo, předseda asociace SACT Bratislava.

Druhý den ráno v 9.00 začaly další semináře. Přestože se nikomu po večerním programu moc na parket nechtělo (kromě malých dětí, které byly čiperné a živé až moc), tak se nakonec sešel plný sál na irské softshoes Maury Shanahan a věřím, že i dostatek lidí šlo na výuku pro cloggingové styly na Terku Bachovou a Mišo Kövera (taktéž pořadatel celého Country trhu a zároveň "umelecký vedúci súboru Petronella Bratislava").

V neděli o půl jedné bylo vše ukončeno a v PKO Bratislava zavládl klid. Všichni účastníci se rozloučili a odebrali se do svých domovů.

Country trh ve mne zanechal dojem velmi dobře uspořádané akce, kterou je vhodné navštívit se začínajícími, ale i pokročilými tanečníky na taneční semináře. Snad jen čas, který byl vyhrazen na víkend před Vánocemi byl jedinou brzdou pro hojnější počet účastníků. Country scéna se v předchozích dvou týdnech sešla hned dvakrát na vrcholných akcích podzimu a na té první se dokonce sešla i špička ze slovenského country a tak tanečníků mohlo býti více. V každém případě při kvalitě lektorů mohou být ti, kteří se zúčastnili, jen a jen spokojeni.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku