ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 21.05.2024
Svátek má Monika

Odběr novinek emailem:
Email:Krátké ohlédnutí za Znojmem a 14. OMČR

21.11.2011 Švestka Štefan 40317
Festival ve Znojmu ukončil podzimní mistrovství od asociace CCCDCA a ukončil ho více než důstojně. Kdo si pamatuje jejich předchozí mistrovství v roce 2008 (11. OMČR) a jejich 66 příhlášených choreografií s mistrnou realizací od Zuzany Znojma pod kterou se podepsal především Jiří Blažek a Ivona Křivanová, tak žil před letošním ve velkém očekávání.

Očekávání se vyplnilo beze zbytku. Ba naopak Jirka šel letos v mnohém dál a sehnal téměř nevídaných 99 choreografií, které vměstnal do jednoho jediného dne. Kdo by však očekával časový kolaps programu či zmatky v organizaci, tak ten by se nedočkal.

Možná i díky tomu, že Jirka dokázal ráznými pohyby během celého mistrovství udílet pokyny na všechny strany, možná i díky tomu, že David Medvěd Dvořák dokázal bravurně zvládnout jakékoliv prodlevy u mikrofonu a možná proto, že celý tým organizátorů byl dopředu připraven na veškeré eventuality. Pokud nastal jakýkoliv problém, tak nebyl v žádném případě na průběhu mistrovství vidět a vše běželo jak ve správně namazaném soukolí.

Festival ukázal i další sílu Zuzany Znojmo, která na tanečním poli sesbírala vavříny a prakticky celý den doslova odjezdila na vlně euforie, kterou ještě nepoznala a, při vší úctě k jejich výkonu, bude velmi těžké napodobit v čase budoucím. Nicméně nepředbíhejme událostem a na soutěžním poli můžou sklidit vavříny i teď o víkendu v Pardubicích, ale znovu - raději nepředbíhejme událostem budoucím a vraťme se k mistrovství.

Znojemský mistrovství se zařadí rozhodně mezi ty zlatým písmem napsaným v historii OMČR a to možná i proto, že toto byl poslední podzimní festival. Nadále již budou jen ty v jarním termínu, které hned v příštím roce převzali zástupci z Hazardu Ostrava. Tento bude v cloginggu. Ten další,o rok později již bude v obou stylech - tedy country i clogging spojeny rukou nerozdílnou dohromady.

Nezbývá nic jiného než si přát, abychom podobných setkání prožívali dostatek. Mým neskromným přáním je, aby se pro Vás opakovalo již o tomto víkendu.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: