ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 27.09.2023
Svátek má Jonáš

Odběr novinek emailem:
Email:TCS Louisiana Písek opět na stupních vítězů

25.03.2010 Švestka Štefan 23162
Tanečníci z TCS Louisiana Písek vykročili do nového roku skutečně tou pravou nohou, když obhájili loňské úspěchy v Line dance nejprve v únoru v Lotyšsku a následně v březnu v Německu.

Uplynulý víkend, tj. 19. – 21. března 2010, se pod záštitou WCDF konala v Berlíně mezinárodní taneční soutěž ve stylu Line dance The German Country Dance Championship – Berlin Open. Na parketu se vystřídalo bezmála 200 soutěžících ze 14 států ve věku od 6 do 70 let.

Soutěžilo se v jednotlivcích, skupinách, párech, učitelé se svými žáky, v choreografiích. Největší zastoupení měla tradičně soutěž jednotlivců, která je rozdělena do šesti výkonnostních kategorií.

Česká republika byla reprezentována nejen v soutěži jednotlivců, tj. v kategorii Social a vyšší kategorii Newcomer, kde je důraz kladen především na techniku provedení tance, ale také ve skupinách a v choreografické soutěži, která celé víkendové klání zahajovala.


Teen (věk 13-17) Bára Hvozdovská 2. místo
Adult Senior (30+) Monika Burdová 3. místo
Lenka Dvořáková 4. místo

Kategorie Newcomer
Open (20+) Petr Moravec 2. místo
Crystal (30+) Ota „Tom“ Dvořák 2. místo
Jana Říhová 5. místo
Silver (50+) Anna Dvořáková 3. místo

Kategorie Choreography
TAG Ota „Tom“ Dvořák 1. místo
Non Country Ota „Tom“ Dvořák 2. místo

Kategorie Team
Line dance 2. místo
Show 1. místo

Soutěžit, podle pravidel WCDF, si tanečníci mohou vyzkoušet i v České republice. V rámci IV. Píseckého dupání, které proběhne 8. - 10. října 2010 v Písku, pořádá TCS Louisiana Písek 2e WCDF Regional Country Line Dance Competition Czech Republic 2010.

Výkony soutěžících bude hodnotit odborná porota složená ze špičkových tanečníků a choreografů. Pozvání přijali Cinta Larrotcha ze Španělska a Roy Verdonk a Pim Van Grootel z Holandska. V průběhu celého víkendu bude probíhat workshop, kde se jmenovaní hosté předvedou i jako výborní lektoři.

Se soutěžními tanci, a nejen s nimi, Vás druhý dubnový víkend na semináři v Putimi seznámí Tom, Petr a Jana z TCS Louisiana Písek. Tak neváhejte a přijeďte si zatančit.


Světlana KosobudováKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo: