ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 25.07.2024
Svátek má Jakub

Odběr novinek emailem:
Email:Brněnská Stodola 2000

18.01.2001 Švestka Štefan 26633
krajské kolo Stodoly
Ačkoliv jsme si mysleli, že nejlepší kola Stodoly jsme již mohli vidět, tak nás brněnská Stodola vyvedla z omylu.

Po organizační stránce naprosto precizně zvládnuté kolo organizovaly dvě skupiny - Quadrilla Brno a Community Dancers. Druhá jmenovaná skupina sbírala vavříny na poli pořadatelském a první nejen... Ale to ještě předbíháme.

Po slavnostním nástupu v 15.00 se rozjela celá soutěž. V nejobsáhlejší kategorii country vystoupilo celkem 7 choreografií od následujících celků: Black and White Hodonín - Voda, Virginia Brno - Crazy Eight, Židenická mládež Brno - Country mix, Simarela Vyškov - Večerní show, Permoníci Oslavany - Houslový král, Quadrilla Brno - Lucky Sun, Bonanza Jihlava - Hříbě.

V kategorii clogging vystoupily tři soubory: Quadrilla Brno - Im walking, B and W Hodonín - Texasky II., Bonanza Jihlava - Mílin Didle.

A konečně ve třetí kategorii příbuzných stylů nastoupily tyto taneční kolektivy: Quadrilla - Johny Walker, Tingel Tangel Brno - Kankán, Židenická mládež Brno - Line dance mix, TK Drásov - Lila Li.

Porotě ve složení Jitka Bonušová, Jan Pumpr, Eva Táborská, PhDr. Petr Šmolík a Zuzana Čermáková bylo naservírováno skvělé taneční menu ze které je třeba vyzdvihnout domácí celek Quadrilla Brno. Tento taneční soubor získal prvenství v kategorii country i příbuzných stylů a sympatickým projevem získal i diváckou cenu.

Vavříny se nerozdávaly jen na hlavy členů této skupiny a tak se v jednotlivých kategoriích dočkaly i následující soubory:

Country
  • 1. místo Quadrilla Brno - Lucky Sun
  • 2. místo Bonanza Jihlava - Hříbě
  • 3. místo Virginia Brno - Crazy Eight


Clogging
  • 1. místo Black and White - Texasky II.
  • 2. místo Bonanza Jihlava - Mílin Didle
  • 3. místo Quadrilla Brno - Im Walking


Příbuzné taneční styly
  • 1. místo Quadrilla Brno - Johny Walker
  • 2. místo Tingel Tangel Brno - Kankán
  • 3. místo TK Drásov - Lila Li


Konečné pořadí souborů zde napsané ještě nevyjadřují mou spokojenost nad tím, že větší část skupin zde předvedlo kvalitní vystoupení, kterými dokazují, že je tento kraj doslova nabit výbornými tanečními celky. Vedle Quadrilly Brno se v dobrém světle ukázala Virginia Brno a Bonanza Jihlava. Prvně jmenovaná skupina překvapila svou početnou taneční "družinou" a nově velmi slušně přepracovanou choreografií. Bonanza pak dokázala, že se na ąpici v ČR s vystoupením Hříbě drží i skoro po celém roce po Pardubické Ryengli 99.

Přítomným pánům pak srdce zaplesalo při pohledu na Elegantní spolek dam, které předvedly jak vysoko dokáží svou nožkou mrskat při tradičním Kankánu. S mrskáním nožek se velmi dobře vyrovnaly neméně sympatické děvčata z Black and White, které nám ukázaly mladistvě svěží vystoupení ve stylu clogging. B&W nakonec vyhrál i svoji kategorii v kategorii clogging, což vlastně mluví za vše.

Nakonec mi nezbývá jen rekapitulovat postupující kolektivy do dalšího - semifinálového - kola. Jsou jimi: Quadrilla Brno, Bonanza Jihlava a Black and White Hodonín.

Na večerním country bále, který zahájila skupina Zimour ve 20.00, byla k vidění skupina vozíčkářů, která se věnuje country tancům. Jejich vystoupení bylo připomenutím, že tito občané žijí mezi námi a mají právo na všechno v "normálním" světě.

Vedle vítězných choreografií se ukázala ještě jednou domácí Quadrilla Brno, která svým valčíkem uzavírala celý taneční rej.

Celé taneční odpoledne s večerním country bálem bylo zakončeno úderem půlnoci. My vám můžeme slíbit, že po zpracování Vám nabídneme pár fotek ze soutěže. Zatím se můžete podívat na stránky QuadrillyKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku