ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 25.07.2024
Svátek má Jakub

Odběr novinek emailem:
Email:Ohlédnutí za Píseckým dupáním 2009

15.10.2009 Švestka Štefan 30782
milé shrnutí od účastnice již třetího ročníku této akce

Ve dnech 9. -11. 10. 2009 proběhlo v pořadí již třetí Písecké dupání, které pořádala TCS Louisiana Písek. Ze všech koutů republiky přijelo okolo 120 tanečníků Line dance a ten, kdo si z loňského roku pamatoval svéráznou lektorku Nancy Morgan (USA), věděl, že o báječné potančení nebude nouze. Letos vyučovala společně se Cintou Larrotchou (Španělsko).

A jak sliboval program, tancovalo se téměř bez přestávky. Od jednoduchých tanců po složité, od rychlých po pomalý waltz. Je až neuvěřitelné, kolik tanců je lidský mozek schopen pojmout :). Nadšení a pohoda, které vládly na parketu, byly téměř hmatatelné a okamžitě vtáhly do kola každého, kdo vkročil do sálu.

Součástí workshopu byla Line dance soutěž v kategorii Social, určená pro jednotlivce, podle pravidel WCDF (World Country Dance Federation), která byla v České republice pořádána poprvé. Soutěžilo se ve čtyřech tancích a předvedlo je divákům 76 soutěžících ve věku od 8 do 76 let.

Nejvíce obdivovanou byla pravděpodobně kategorie 60+. Elán, se kterým předváděly dámy svá vystoupení, by mohl kdekdo závidět.

Sobotní večer patřil skupinám Kvintet a Kotva z Písku. Hned při prvních tónech se parket zaplnil. Rufus, Zuzana, Line dance, polka, valčík, waltz ... kdyby ve dvě hodiny ráno nebyl vyhlášen konec country bálu, pravděpodobně by se tančilo až do svítání.

Těchto pár řádek nedokáže ani z daleka vystihnout atmosféru celé akce. Úžasné, skvělé, jedinečné … kdo nezažil, o hodně přišel.

Všichni, kdo se podíleli na pořádání Píseckého dupání 2009, si zaslouží obrovský dík a za sebe přeji celé Louisianě hodně energie a nadšení do dalšího konání.

Světlana Kosobudová - TáborKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku