ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 25.07.2024
Svátek má Jakub

Odběr novinek emailem:
Email:Keltské oslavy léta – svátek Lughnasad

03.07.2009 Švestka Štefan 29248
Zveme Vás na tradiční oslavy keltského svátku Lughnasad 1. srpna 2009 v Nasavrkách. Vystupovat budou i Ryengle!

V sobotu 1. srpna proběhnou v Nasavrkách oslavy léta – festival keltské kultury Lughnasad. Akce se koná v zámku, na nádvoří, v zámecké zahradě a na náměstí od 9:30 do půlnoci. Již dopoledne budou probíhat na náměstí tradiční trhy, v zámecké zahradě pak ukázky keltských řemesel (kovářství, keramika, malování na tělo, keltská kuchyně...) – některá z nich si můžete sami vyzkoušet - a také hry a soutěže pro děti i pro dospělé.

Ve 14 hodin se můžete těšit na slavnostní příjezd keltské kupecké karavany, která do Nasavrk přijede z Kunětické hory. Začne také program na pódiu a živá vystoupení. Během odpoledne uvidíte irské tance v podání taneční skupiny Ryengle (proběhne i jejich výuka), ukázky keltského boje, vystoupení keltské harfenistky, kapelu Věneband z Litomyšle a další. Po celý den bude připraveno občerstvení a nebude chybět ani nápoj Keltů - medovina.

Celou akci pak večer završí ohňová show a koncert keltské, irské a stylové hudby – k tanci i k poslechu nám zahrají výborné kapely Rí Rá, Roc hann (kapela ze Slovenska), Irish Dew a Jauvajs.

Vstupné je během dne dobrovolné, na koncert pak 100 Kč.
Více informací o Lughnasadu – oslavách léta naleznete na stránkách www.boii.cz.

Oslavy Lughnasadu pořádá občanské sdružení Boii o.s. za podpory města Nasavrky, Pardubického kraje a dalších partnerů.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku