ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 21.05.2024
Svátek má Monika

Odběr novinek emailem:
Email:V Hodoníně za vojáčka

17.06.2009 Švestka Štefan 26484
Soňa Kudláčková se s námi dělí o dojmy z proběhlého III. OMČR v Hodoníně: "Do Hodonína na Mistrovství ČR v cloggingu a line dance dospělých jsem jela jako divák již potřetí a opět jsem byla náramně spokojená. Jako vždycky, celý Kulturní dům byl vyzdobený, tentokrát v duchu tématu "V Hodoníně za vojáčka". Pro nás civilisty byly všude vyvěšeny instrukce, kterak se zachovat v případě výbuchu miny."

Nechyběla vojenská stanice první pomoci s jedním velmi pobledlým zraněným - patrně se zmíněnými pokyny neřídil... a nebo si je možná ani nestihl přečíst!

Vojenské manévry byly, jak se to patří, zahájeny přehlídkou nastoupených vojenských těles - tanečních souborů. Úvodní vystoupení pořádajího klubu Black & White roztleskalo celý sál. Samotná soutěž běžela jako na drátku. Střídání soutěžních kategorií cloggingu a line dance se ukázalo jako výborný nápad. Škoda jen, že nepřijelo o něco víc souborů. Kdyby bývaly věděly, o jak krásné poháry se bude soutěžit! A že každý z vítězů v kategorii Skupina dostane i medaili!...

Večerní country bál s promenádou a výukou tanců byl příjemný. Ale nejvíce mě těšilo, že jsem se opět setkala se spoustou prima lidí a že tam jako obvykle byla pohodová, přátelská atmosféra. K té určitě velkým dílem přispěl i šikovný moderátor, na kterém bylo vidět, jak si moderování této akce užívá.

Myslím, že soubory, které na "mistrák" nepřijely, mohou jen litovat. Přišly o krásný víkend. Na závěr bych chtěla poděkovat Jitce Trnkové a celému souboru Black & White a také Štefanu Švestkovi za to, že byli ochotni pro ostatní uspořádat takové klání. Doufám, že je letošní o něco menší zájem souborů neodradí, a v tradici budou pokračovat. Děti rychle stárnou, a situace se bude určitě zlepšovat. Soutěží pro dospělé zase až tolik není.

Už se těším na další setkání v Hodoníně.

Soňa KudláčkováKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku