ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 18.06.2024
Svátek má Milan

Odběr novinek emailem:
Email:Premiérový seminář irských tanců pro veřejnost slavil úspěch

21.01.2009 Švestka Štefan 31633
na 30 účastníků z Prahy, Českých Budějovic, Pardubic, Brna, Ivančic, Žamberka a Hradce Králové tančili irské tance pod vedením lektorů z Ryengle. Jedna z účastnic si odnesla volný lístek na Lord of the Dance, který se bude konat v pardubické ČEZ Areně!

Příprava na seminář a jeho propagace se před seminářem mohlo trošku podobat přípravě daleko rozsáhlejší akce, ale lektoři nechtěli v propagaci a přípravě při své premiéře semináře pro veřejnost nic opomenout a výsledek v podobě počtu návštěvníků irského tanečního semináře mile překvapila.

Základy irských tanců se k lektorům z taneční skupiny Ryengle Haně Radilové a Štefanu Švestkovi, přijelo naučit 30 tanečníků z nejrůznějších koutů vlasti české a pokud k tomu připočteme ještě členy Mladých pušek (věkově mladší část Ryengle), tak docházíme k číslu 40 irských nadšenců!

Program začal již v 9 hodin ráno, kdy po registraci a nutné rozcvičce zahájil seminář rozdělením na dva taneční sály.
"Byla to nutnost rozdělit účastníky na dva tábory pro jejich větší pohodlí i pro jejich znalost irského tance", sdělila Hana Radilová, umělecká vedoucí souboru Ryengle. Úplní začátečníci pilovali první irské taneční pozice a zatímco jejich služebně starší kolegové zkoušeli základní kroky a první nejjednodušší variace.

Odpolednímu programu vládla soustředěnost a chuť se naučit co nejvíce nového. Začátek obstarala děvčata z Mladých pušek, kteří společně s lektory ukázali několik choreografií z repertoáru Ryengle. Zbrusu nové taneční kombinace zkusili nováčci, zatímco v druhém sále se učil Antrim reel. Poslední hodinu se obě skupiny spojily a společně se naučily tance Walls of Limerick a Every man chance. Skvělou náladu kurzistů podtrhl fakt, že naprosto neočekávaně předali lektoři jednomu z kurzistů volný lístek na Lord of the Dance, který se za nedlouho uskuteční právě v Pardubicích v ČEZ Areně.

Po páté hodině se všichni unavení a spokojení rozcházeli do svých vzdálených domovů.
"Chtěl bych vzkázat všem účastníkům, že byli úžasní a že za 2 měsíce budeme v naší osvětě irské taneční kultury pokračovat dalším seminářem", dodal druhý lektor Štefan Švestka. Další seminář je zatím orientačně naplánován na 21. března 2009 opět v KD Dubina v Pardubicích.

PS: brzy budou zveřejněny fotografie!!!!Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku