ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 21.05.2024
Svátek má Monika

Odběr novinek emailem:
Email:Pardubická Ryengle: jubilejní desátý ročník přál favoritům

30.11.2008 Švestka Štefan 26539
Pardubice, Pardubický deník/ Nejprestižnější taneční country festival v České republice Pardubická Ryengle, který o víkendu hostilo Společenské a výstavní centrum Ideon, slavil desáté výročí. Na jubilejním ročníku bojovalo v deseti kategoriích 723 účastníků z celé České republiky a Slovenska. Ti se předvedli hned ve 114 soutěžních choreografiích.

Letošní novinkou byly hned dvě nové kategorie – Poprvé a Open. „Byly vytvořeny proto, abychom nabídli pomocnou ruku nováčkům v country tancích i choreografům, kteří se již nenechávají omezovat pouze stylem country,“ uvedl tiskový mluvčí festivalu Štefan Švestka. „Těší nás, že i tato skutečnost přivedla do Ideonu některé nové soubory a jiné po letech na náš festival vrátila,“ řekl Vladimír Žváček, ředitel soutěže, kterou letos ovládli hlavní favorité.

Slovenské Slniečko z Michalovců zcela ovládlo dětskou kategorii od deseti do patnácti let. V kategorii Country dominovalo s choreografií Tradično–Netradičné, v kategorii Show pak s číslem nazvaným Oooops.

Také vítězství v hlavní kategorii Country určené pro tanečníky nad patnáct let putuje do země našich východních sousedů. Prvenství totiž vybojoval košický soubor Smoky Mountains Dancers s choreografií Downyon.

V druhé hlavní kategorii Country Show pak cenná trofej připadla černému koni soutěže – rakovnickým Lentilkám, které porotu zaujaly „kusem“ Vyletí ptáček.

Na Pardubické Ryengli zabodoval i jeden z favoritů – Taneční klub Black and White Hodonín. Štěstí se na něj usmálo především v kategorii dětí do deseti let. V té totiž s choreografií Long long way nenašel žádného přemožitele.

Velké naděje na úspěch si jako každoročně dělal také pravidelný sběratel vavřínů na festivalu Pardubická Ryengle – pražský Taneční klub Calipso. Jeho nejlepším letošním umístěním však byla bronzová medaile v hlavní kategorii Country Show za choreografii Schöne parade.

Tradičním vyvrcholením přehlídky byl v sobotu večer country bál, na kterém byla k vidění řada lahůdek speciálně připravených pro tuto příležitost. Jednu z nich měla „na svědomí“ i pořadatelská Taneční skupina Ryengle z Pardubic. (td - Tomáš Dvořák)
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku