ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 21.05.2024
Svátek má Monika

Odběr novinek emailem:
Email:Letošní Pardubická Ryengle bude ve znamení ekologie

03.11.2008 Švestka Štefan 25531
Součástí jubilejního 10. ročníku mezinárodního country festivalu Pardubická Ryengle budou aktivity podporující ekologické chování dětí i dospělých. Vystupující tanečníci i návštěvníci festivalu se zajímavou formou na informačních panelech i prostřednictvím moderátora seznámí s problematikou třídění odpadu.

„Někomu může třídění odpadu připadat jako doména přísných sucharů, ale ve skutečnosti je to ekologicky prospěšná zábava. Proto se nebojíme spojit taneční festival s propagací barevných kontejnerů. Mým úkolem bude přiblížit třídění odpadu hlavně dětem a na to se moc těším“ uvedl Martin Kolovratník, moderátor festivalu.

Tříděním odpadu se z komunálního odpadu oddělují recyklovatelné suroviny, které znovu vstupují do výrobního procesu. Šetří se tak nejen kapacita skládek, ale především se snižuje spotřeba primárních surovin a množství emisí vznikajících při výrobě.

„Připravujeme pro festival nejen informační stojany a tiskové materiály, ale také drobné dárky, například trička a sportovní taštičky. Propagace třídění odpadu má smysl právě na akcích, kde se potkávají děti a dospělí. Odpad totiž třídí hlavně rodiny s dětmi, a děti jsou často těmi iniciátory, kteří pro třídění strhnou celou rodinu. Odpad, který dnes vytřídíme, nás zítra nezavalí“ doplnil Tomáš Pešek, regionální manažer společnosti EKO-KOM, která propagaci třídění odpadu během festivalu připravuje.

10. ročník mezinárodního country tanečního festivalu Pardubická Ryengle se koná 29. a 30. listopadu v pardubickém Ideonu. Očekávány jsou desítky souborů a stovky tanečníků z České republiky, Slovenska a Polska.

Více informací o třídění odpadu najdete na www.ekontejnery.cz.

Kontakt:
Tomáš Pešek, regionální manažer EKO-KOM, a.s.
721 562 554
pesek@ekokom.cz

Ing. Martin Kolovratník, moderátor festivaluKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku