ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 21.05.2024
Svátek má Monika

Odběr novinek emailem:
Email:Výsledky Stodoly - jižní Čechy

10.10.2000 Švestka Štefan 22934
nejlepší kolo Stodoly
Pokud chci napsat hodnocení tohoto kola, tak nejprve musím začít od pořadatelů. Nejlepší kolo po pražském kole, nejlepší atmosféra, velmi dobře připravený sál - to jsou jen některé z přívlastků, které by se k tomuto daly napsat.

Ve třech kolech (country, clogging a příbuzné styly) se nakonec utkalo 6 souborů, kdy nakonec musel pro zranění jedné tanečnice odříct sedmý soubor - CK Chaos Bechyně. Na soutěži se projednávala možnost, aby dodatečně tento soubor mohl nastoupit v jiném kraji.

Pojďme na jednotlivé kategorie. V první - COUNTRY - se představily postupně tyto soubory - Louisiana Písek, Western Flash ČB, Sluníčko a Rozálie Strakonice.

Lousiana předvedla svoji choreografii Hvízdání, která se vyznačuje dobrým provedením v prostoru a povedenými choreografickými změnami. Za svým klasickým výkonem však pozaostala ve výrazu, který se - jak ukázal verdikt poroty - stal zřejmě osudným a stál ji první místo. Western Flash předvedl Vítr v poušti, kde opět předvádí svůj osobitý styl tance, který se zdá býti opravdu oním větrem v poušti. Pro porotu se však tento vítr stal pouhým vánkem a přesto, že byl zatancován velmi hezky - stačilo to pouze na čtvrté místo. Sluníčko a jejich Planety 2000 mělo velmi špatnou kvalitu muziky a stálo by za to využít lépe choreografický prostor. V konečném pořadí umístilo třetí místo. Prvním místem se blýskla Rozálie, která předvedla nejlepší výraz svých tanečníků. Je to obrovská lekce pro všechny ostatní soubory, které by si mohly myslet, že jen dobrou choreografií se dá vyhrávat...

V následujícím kole - CLOGGING, byly přihlášeny dvě choreografie. Velmi tanečně plodný Písek předvedl mladičkou Zlatou Ostruhu, která své ostruhy teprve bude získávat. První místo musela přenechat svým píseckým kolegům s netradičním názvem - Metelesku Blesku. Jejich podání cloggingu bylo vyzrálejší a je nasnadě, že první místo bylo přiděleno do správných rukou.

Poslední kategorie - PŘÍBUZNÉ STYLY - byla tvořena třemi vystoupeními. O první se postarala skupina Sluníčko Strakonice s choreografií Disco country. Line dance na disko muziku porotu příliš nezaujal a taktéž díky malým prostorovým změnám a horšímu výrazu tanečníků skončila tato skupina na třetím místě. Druhé předtančení patřilo Louisianě Písek, která dle jejich samotného vyjádření, neměla k dispozici přesné pravidla soutěže a Bleskovou sedmu zařadila do této kategorie na poslední chvíli, kdy se jí předtím nepodařilo přihlásit dvě choreografie do kategorie COUNTRY. Předtančení bylo zajímavé, leč nesehranost tanečníků potvrzovala krátkou dobu secvičení tohoto čísla. Třetí a zároveň závěrečné vystoupení soutěžního večera patřilo Strakonicím a to skupině Rozálie a jejich Kankánu. Skutečnost, že jedině tato choreografie splňovala kritéria příbuzných stylů, stavěla do dobrého světla ambice zvítězit. To nakonec potvrdila za velkého halasu přítomných pánů, kterým se choreografie opravdu líbila :-).

Večer nekončil posledním vystoupením a vlastně ani celý večer soutěží nezačal. Do devíti hodin, než soutěž propukla, hrála skupina Weekend. Od nich v průběhu večera několikrát přebrala otěže hudebních nástrojů skupina Křupani. Během porotcovských porad učil tanečky Jeff Vašák a Jitka Bonušová. Obrovskou práci na uspořádání odvedla domácí Blueberry, která si bohužel pro letošek vybrala smůlu vrchovatou snad i na příští roky dopředu, neboť stav marodky jim nedovolil zasáhnout do soutěže jinak než organizátorsky.

V porotě zasedli již ostřílení harcovníci: předseda poroty Jitka Bonušová - Dvorana, Jeff Vašák - Caramella, Eva Táborská - TCS Ryengle, Pavel Vacek - Pralinka SDC, Jan Bican (Křupani).Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku