ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 18.06.2024
Svátek má Milan

Odběr novinek emailem:
Email:Nová - již devatenáctá - sezona Ryengle

03.09.2008 Švestka Štefan 29865
obrázek v článku V novém školním roce Ryengle otevírá tři své součásti a nově otevírá kurz pro nadšence v Hradci Králové. Nové irské taneční naděje zamíří do Ryengle skrze DDM Štolbova, Kulturní centrum Dubina a Taneční centrum Lípa

Nováčci

(Eva Tilšerová, Kateřina Mirská)
DDM Štolbova - středa

První a důležitá součást našeho týmu jsou nováčci. O jejich potřebnosti se přesvědčujeme každý rok. Pardubice jsou totiž malým městem, kam se nesjíždí ke studiu mládež jako třeba v městech jako je Praha, Brno a další. O to více se musíme starat o svůj vlastní dorost a vychovávat si své vlastní adepty od prvních irských tanečních krůčků.

Jejich úkolem je osvojit si základní techniku s počátečními krokovými variacemi. Požadavky na jejich přípravu spočívají v jednom dnu v týdnu. Nacvičí první irskou choreografii a pokud jsou šikovné dostanou možnost přejít do Mladých pušek.

Mladé pušky

(Štefan Švestka, Hana Černá)
Kulturní centrum Dubina - středa (o druhém dnu se jedná - pravděpodobně to může být pondělí)

Mladé pušky

Elitní mládežnický celek taneční skupiny Ryengle je již ostříleným souborem, který vystupuje společně se staršími kolegy a věnuje se cílevědomé přípravě na vstup do dospěláckého souboru. Náročnost je dvakrát týdně se věnovat intenzivnímu tréninku irských kroků a variací doplněný fyzickou přípravou. Mladé pušky se zúčastňují každý měsíc víkendového soustředění.

Pokročilí

(Hana Radilová, Štefan Švestka)
TC Lípa, Kulturní centrum Dubina - úterý, čtvrtek

Pokročilí

Hlavní soubor se věnuje nácvikům choreografií, nácvikům složitějších irských tanečních variací. Vystupuje po celé České republice a taktéž se začíná v prvních spanilých jízdách s irskými tanci osmělovat i za hranice naši republiky. Navazuje tím na slavnou éru country tanců country tanců v TCS Ryengle, kdy patřila k nejvýraznějším souborům v Česku i na Slovensku.

Kurz v Hradci Králové

(Hana Radilová)
Hradec Králové - úterý

Kurzy jsou určeny pro nadšence z řad široké veřejnosti a mají seznámit se základními kroky irských tanců. V případě zájmu a šikovnosti kurzistů lze pokračovat nadále v jednotlivých složkách taneční skupiny Ryengle.
Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku