ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 18.05.2024
Svátek má Nataša

Odběr novinek emailem:
Email:Hana Malcová o Americkém týdnu 2007 na Šiklově mlýně

25.07.2007 Švestka Štefan 38941
obrázek v článku Jako několik předchozích let, tak i v tomto roce jsme se rozhodli spolu s několika kamarády strávit dovolenou aktivně tancem v Šiklově mlýně na Americkém týdnu. Tančíme klasické country, square dance a také line dance.
Z letošního pobytu několik zásadních postřehů:

1) Slabou stránkou je hygienické zázemí v kempu, které je rok od roku horší, asi je teď prioritou Tatralandia a nově otevřený Druxmoor v Dolní Rožínce. Při nástupu na pobyt nám bylo v informacích sděleno, že na sprchování máme chodit do penzionu, protože v lázních je problém s bojlery. Ve středu už na penzionu visely výhružné cedulky o zákazu sprchování kempařů pod pokutou. WC ve městě bylo zavřené pro "probíhající rekonstrukci", za celý týden se tam však neukázala ani noha. Lázně byly otevřeny 8-10 hod a pak 17-21 hod. Jelikož večerní tancování končilo ve 24 hodin, tak kam se šlo sprchovat? Na penzion, kde v sobotu už seděla služba a vybírala 50,- za sprchu. Někteří to i zaplatili, samozřejmě bez dokladu. Bazény byly sice vyčištěny a napuštěny v pátek 13.7., ale jelikož nemají filtraci, ve středu už se v nich nedalo koupat. V pátek 20.7. to provozovatel vyřešil hygienicky jednoduše - kolem koupaliště se natáhl pásku a umístil nápis "Soukromý pozemek, koupání jen na vlastní nebezpečí". V korytě na kempu několikrát denně netekla voda, ráno se mnohdy nebylo v čem umýt. Minimum odpadkových košů a na celý kemp 4 TOIky, vloni jich bylo mnohem více. Určitě by nevadilo zvýšení nocležného třeba na 50 kaček, ale ať je se kde umýt. Celkový dojem z města byl takový, že "to jde asi do kytek". Do příštího roku je teda co napravovat.

2) Každý rok v šiklu učí LD Němci z Berlína. Tak to mělo být i letos, byli oficiálně napsaní na programu, který byl ještě před zahájením Amer. týden (dále jen AT) potvrzen na webu Ryengle. Ale v neděli nikdo z nich nedojel. Bylo nám řečeno organizátory, "jestli máte hudbu na LD, tak si ji tam můžete pustit". Ani v pondělí instruktoři nedojeli a při rozhovoru s Jeffem jsme se dozvěděli, že nikdo se s nimi napevno nedomlouval, oni nic nepotvrdili, protože jezdí a učí jen tak.

Samozřejmě jsme navrhovali, že když Medvěd učí LD v Praze a pořádá spoustu seminářů, mohl by se v tomto nouzovém případě prezentovat ( sliboval to už vloni) a pokud nemají dohodnuté instruktory, tak proč je píší do programu. Spousta lidí dojelo jen kvůli LD !! Např. my už klasiku a SD v Šiklu netančíme, protože nás to neuspokojuje jak programově tak levelově. Letos jsme si B, MS a Plus tančili na kempu u stanů a divila jsem se, že k nám přišlo i několik účastníků kurzu AT, protože si u nás zatancovali "pitomý" full basic. Můžete si domyslet, že instruktor na LD se nijak neprojevil.

Nakonec jsme několik tanců naučily já a Iveta z Bratislavy, aby ta ostuda nebyla tak velká. Ano, nechaly jsme si vrátit zpět kurzovné, protože za výuku LD ještě nebudeme platit! Profesionálové se poznají podle schopnosti reagovat a řešit vzniklou situaci. Mezi profesionály se v žádném případě nepočítám ani já ani Iveta, ale ti skuteční v tomto případě selhali.

Pokud příští rok budeme plánovat účast na AT, rozhodně se napřed budu informovat u německých instruktorů, jestli dojedou a budou učit. Totéž doporučuji i těm, kteří jezdí na AT kvůli výuce LD. Toto je názor nejen můj, ale i ostatních účastníků výuky LD v době Amerického týdne.

Doufáme, že příští rok se tento případ nevyskytne a zlepší se konečně, po několika letech slibů, i zázemí pro kempaře. Kolem městečka bylo uděláno obrovské množství práce a byla by velká škoda, kdyby sem staří účastníci přestali jezdit.

Hanče Malcová, Budišov nad BudišovkouKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku