ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 22.04.2024
Svátek má Evženie

Odběr novinek emailem:
Email:Poslední trénink do dne „D“

14.02.2007 Tilšerová Eva 22841
obrázek v článku Ryengle se chystají na taneční soutěž Hronovské Jablíčko. Dnes nás čeká poslední trénink před sobotní soutěží. Dostat se až k tomuto bodu pro nás nebylo jednoduché.
A jak to všechno vlastně začalo? Na začátku bylo pár irských krůčků, kterým jsme říkali děkovačka. Z krátké děkovačky stala tří a půl minutová choreografie Green wave, za kterou můžeme poděkovat Terezce Bachové. Od září jsme absolvovali několik soustředění, kde nás Terka učila kroky, které vymyslela. V lednu jsme už choreografii uměli zatančit celou. Měli jsme ohromnou radost, ale to bylo zatím vše. Na Green wave byla ještě spousta práce. Až do dneška jsme netančili skoro nic jiného. Pilovali jsme techniku, prostor a nevím, co ještě.

Během posledních dvou měsíců jsme tanec několikrát přestavěli, co se týče počtu tanečníků. Z původních devíti na deset. Začátkem února nás překvapila epidemie chřipek a příušnic, kdy nám odpadli 4 tanečníci. Soutěž jsme pomalu zavrhli, ale nakonec zůstala šestice statečných, která se tanec během víkendu naučila na nových místech a která se hodlá blýsknou na sobotní soutěži.

Další věc, kterou jsme si připravili jsou nové kostýmy. Z několika návrhů jsme se rozhodli pro korzety a krátké sukně. Z původní kombinace zelené a zlaté barvy jsme se přes x dalších variant dostali k zelené a stříbrné. Kvůli nedostatku času se trochu změnil i návrh šatů, ale nakonec vše dopadlo k naší spokojenosti. Za šaty jsme doufám udělali tečku včera, kdy děvčátka doma našila poslední stříbrné flitry. Dnes nás čekají poslední dodělávky, jako je volba líčení a účesu, ale hlavně zatančit si v nových šatech a natočit video, na které se už brzy budete moc podívat i vy.

Do soutěže zbývají tři dny. Doufám, že už nikdo neonemocní ani se jinak nezmrzačí. Na Hronov se těšíme všichni – tanečníci, rodiče, kteří jedou jako naše technické zázemí a hlavně psychická podpora. V sobotu ukážeme nejen nové šaty, ale i nová trička a hlavně i novou choreografii.

Závěrem tohoto článku by se slušelo poděkovat všem, kteří se na přípravě podíleli… Terezce za choreografii, Evče Tilšerové za návrh šatů (vložil Štefan) , Štefanovi a Hance za to, že to s námi všechno nacvičili a že nám dali možnost soutěžit, všem tanečníkům za to, že to nevzdali i když to občas vypadalo dost tragicky a v neposlední řadě taky rodičům, přítelům, přítelkyním za to, že to s námi vydrželi. ;-)Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku