ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 21.05.2024
Svátek má Monika

Odběr novinek emailem:
Email:La Quadrilla Brno: oslavy více než důstojné

11.01.2007 Švestka Štefan 32866
obrázek v článku 20 let své existence oslavil jeden z nejstarších souborů na české taneční country scéně 8. a 9. prosince 2006 v Divadle Bolka Polívky
Název tanečního projektu "Je nám 20 nač se vracet?" napovídal mnohé o netradičních oslavách souboru La Quadrilla Brno.

Celkem 33 tanečních choreografií, 37 tanečníků. To je jen část ingrediencí v narozeninovém dortu.

Soubor, který byl založen 27.9. 1986, stále vede nestor českého country tanečního nebe Ivan Bartůněk. Přesněji jeho country, historickou a skotskou taneční složku, protože soubor je zastoupen i dalšími tanečními styly jako jsou irské tance (Anna Aujezká a Kamil Majda), španělské tance a line dance (Pavel Lhotský).

Svíčky za jednotlivá taneční léta jsme si tedy spočítaly a kdo za jednotlivými léty stojí z pozice vedoucích již taktéž víme a nyní k těm dalším ingrediencím.

Soubor, který oslavil 8. a 9. prosince 2006 své 20 jubileum, si ke svému úctyhodnému věku a oslavám vybral prostředí Divadla Bolka Polívky a vyprodal ve třech představeních celý sál.

Komponovaný pořad provedl diváky od ZROZENÍ TANCE přes Skotsko, Irsko, Ameriku, Španělsko až po Francii.... Vedle taneční produkce skupiny jsme měli možnost vidět v režii Láry Hausera j.h. i skvělý moderátorský výkon Michala Bumbálka j.h. a jeho převleky a mistrné dotvoření překlenujícího času mezi tanečními vystoupeními.

Dojem z programu byl umocněný nejen úvodní stínohrou, ale taktéž posledním finále, kde se objevily taneční ukázky ze všech tanečních stylů, které v současné době La Quadrilla má ve svém repertoáru.

Závěrem by se hodilo popřát souboru hodně taneční invence a ještě mnoho let působení na prknech, které znamenají svět..... aspoň ten náš taneční....Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka