ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 27.09.2023
Svátek má Jonáš

Odběr novinek emailem:
Email:Festival Pardubická Ryengle má za sebou úspěšný osmý ročník

07.12.2006 Švestka Štefan 25627
Během víkendu byl k vidění koncert Fleretu s Jarmilou Šulákovou, křtilo se CD Poutníků, Bran zahrál bretaňskou muziku, soutěžilo se v pěti tanečních kategoriích o country vavříny a vše uzavřela nedělní přehlídka irských tanečních skupin.
750 účastníků ze 44 tanečních skupin se o prvním víkendu podívalo do pardubického IDEONu, dějiště největšího festivalu v country a irských tancích v České republice. Festival, který nemá obdoby ani v okolních zemích, opět přitáhl svou pozornost nejlepších tanečních skupin z České republiky, Slovenska a třetím rokem z Polska.

Páteční koncert skupiny Fleret v KD Dubina se sledoval vestoje
Ten, kdo nepřišel na zahajovací koncert festivalu včas, přišel o místo k sezení, ale v žádném případě o skvělou protagonistku Jarmilu Šulákovou a Fleret. Koncert, který se může svou atmosférou a návštěvností směle hlásit o nominaci koncert roku předvedl vlastní aranžmá lidových písniček v podání Fleretu, které nadchlo všechny do posledního návštěvníka.

Festival oficiálně zahájil náměstek pro kulturu města Pardubic pan Ing. Jiří Ascherl
V Ideonu byla ve 12 hodin zahájena country taneční soutěž za laskavého přispění náměstka pro kulturu města Pardubic, pana Ascherleho. Soutěžní choreografie v pěti věkových kategoriích trvaly do 19 hodiny a přihlížející diváci obdivovali preciznost i nápady od nejmenších tanečníků po nejstarší.

Brněnští Poutníci křtili cd a roztancovali celý IDEON
Na večerním country bále zvedl nad hlavu pohár nejlepší soubor z kategorie HLAVNÍ COUNTRY i nejlepší taneční soubor z České republiky. Letošní trofej za první místo získal soubor SMOKY MOUNTAIN DANCERS Košice. Nejlepším českým tanečním celkem se stalo a své umístění z minulého ročníku obhájilo TK Calipso Praha. V následující zábavě zaujaly všechny návštěvníky z řad místních pardubáků, ale i z přespolních tanečních souborů, písně nestárnoucích Poutníků, kteří pokřtili nové cd nazvané Poutníci 2006. Na bále vystoupili i milí hosté Dvorana Dancers Praha a desetiletá stepařka Kateřina Fialová.

Půlnoční překvapení s hercem Němcem, TK Black and White Hodonín a TCS Ryengle v duchu písniček Karla Gotta
Tentokrát byly vyvrcholením letošního půlnočního překvapení písně mistra Karla Gotta, skvěle sestříhané videoukázky, tanec Ryengle a Black and White a brilantní výkon Milana Němce v roli Karla Gotta. Derniéru si při něm prožila country část taneční skupiny Ryengle Nadále však bude tato taneční skupina k vidění v oblasti irských tanců a samozřejmě při pořádání dalšího ročníku festivalu.

Nedělní nesoutěžní přehlídka irských tanců s koncertem skupiny Bran důstojně zakončila festival
Bretaňská muzika v podání skupiny Bran byla opravdu mistrně zvládnutou tečkou festivalu. Ve spojení s nesoutěžní přehlídkou irského tance, kde vystoupilo pohledných 14 choreografií, se návštěvník rozhodně v nedělním brzkém odpoledni nenudil.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku