ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 25.07.2024
Svátek má Jakub

Odběr novinek emailem:
Email:PR2006: účastníci se sjíždí do Pardubic

01.12.2006 Švestka Štefan 34183
obrázek v článku Pardubice se stávají každý rok přelomem listopadu a prosince pupkem country a irského tancování
Tak a je tu víkend na který se těšil snad každý tanečník. Je tu festival Pardubická Ryengle 2006. Dnes jsou na programu jen prostorové zkoušky a zahajovací koncert festivalu - Fleret s Jarmilou Šulákovou. Pravé taneční zápolení začne teprve zítra úderem 12té hodiny, kdy vypukne country taneční soutěž s rekordním počtem přihlášených choreografií.

Těšit se můžete nejen na Vaše výsledky, které zhodnotí odborná porota - na poslední chvíli dochází k změně, kdy nemocného Tomáše Mikulského (zdravíme a přejeme brzké uzdravení) nahradí narychlo povolaná Eva Kuníková s Marylandu Trenčín. Děkujeme jí za pomoc a v její osobě získává porota dalšího velmi zkušeného choreografa, který dokonce získával na našem festivalu pocty k slunci nejbližší. Eva je navíc kovaná i v nejrůznějších porotách a budeme ji držet palce i u nás v Pardubicích.

Sobotní country bál určitě potěší milovníky brněnského nestora hudebního nebe - Poutníků, kteří budou v Pardubicích křtít další z řady svých cd. Zrak tanečníků však bude upřen na vystoupení hostů a posléze na Půlnoční překvapení v režii TCS Ryengle se svými hosty z Black and White Hodonín. V mnohém je toto představení jedinečné a neopakovatelné a pro mnohé bude nemilým překvapením, že to bude labutí píseň v podání country tanečníků TCS Ryengle. Jejich derniéru si tedy rozhodně nenechte utéct.

Nedělní program začne nově již před desátou hodinou, kdy proběhnou finálová kola country soutěže. Plynule se napojí Irský den s hlavní hvězdou v podání skupiny Bran a jejich bretoňské muziky. Po nepříliš početném poli nesoutěžní přehlídky irských choreografií nastane oficiální konec celého festivalu.

Ale to předbíháme, protože nás čeká napínavý víkend!Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka