ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 21.05.2024
Svátek má Monika

Odběr novinek emailem:
Email:Rozhovor s finalistkou soutěže MISS ORIENT Soňou Machovou

27.10.2006 Švestka Štefan 33186
Soňa Machová o sobě říká, že je milá, usměvavá holka a jejím největším koníčkem je historický šerm a tanec, kterému se věnuje spolu se svým manželem. Ráda si hraje se svojí fantazií, kreslí, maluje, jezdí na koni, toulá se přírodou a občas si s kamarády posedí u ohníčku, zazpívá a zahraje na kytaru. Tanci se věnuje od dětství. V současné době se zabývá zejména orientálním tancem, historickým tancem a španělským tancem flamenco.
Čím Vám orientální tanec přirostl k srdci?
Vždycky jsem měla moc ráda tanec, ať je to klasika, latinskoamerické tance, flamenco či orient. Mám moc ráda hudbu a když se mi nějaká líbí, přímo mi to nutí k tancování. Orientální tanec se mi líbí proto, že není tak striktně svázán pravidly, jako jsou mnohé jiné tance. Je to hodně o vnímání hudby a rytmu. Navíc je tento tanec nádherně ženský, dává vyniknout ladnosti a jemnosti ženského pohybu a i křivkám ženského těla. :-)

Myslíte si, že lze oddělit orientální tanec od všeho ostatního, co k němu patří - kostým, líčení, hudba ...?
Určitě ne. Dokážete si snad představit, že by tančila orientální tanec holka v montérkách, špinavá od šmíru, neučesaná a k tomu třeba na dechovku? :-) Ne, že bych měla něco proti montérkám či dechovce. :-)) Ale orientální tanec dělá orientálním tancem, zejména hudba, na kterou se tančí. Patřičný kostým a líčení je jen třešnička na dortu.

Při jaké příležitosti byste chtěla nejraději tančit?
Při jaké příležitosti? Já nevím, já tancuji skoro pořád. :-))

Jakou pomůcku byste si vybrala pro své taneční vystoupení před sultánem?
Pravděpodobně závoj. Tanec by měl být trochu tajemný a svůdný, a to závoj rozhodně umožňuje. Na druhou stranu takové saiidi či tanec se šavlí taky není špatná volba. Pokud by byl sultán příliš dotěrný, šavlička by ho určitě zahnala do patřičných mezí. :-))

Znáte-li příběh o Aladinově lampě, víte, že Džin splnil Aladinovi tři přání. Jaká tři přání by měl splnit Vám?
Já sama žádná přání nemám. Všechno důležité, co jsem kdy chtěla, tak se mi splnilo. A pokud nějak přáníčka přeci jen mám, tak jsou tajná, a to se přeci neříká. ;-)

U pohádkových příběhů ještě zůstaneme. Představte si, že jste krásná Šehrezáda a každý večer si připravujete poutavý příběh pro sultána. Vymyslela jste si, že tento večer zavedete sultána do tajů soutěže MISS ORIENT ... Sama se stáváte hrdinkou příběhu a jak víte, chytrá Šehrezáda si vždy nechala konec příběhu až na začátek následujícího večera ... Vy si ten konec uschovejte do 11. listopadu 2006 :o).
Jaký je Váš příběh O finalistce soutěže MISS ORIENT?
No to právě uvidíte toho 11. listopadu. :-)

Děkuji za rozhovor.

Veronika "ALYX" Vašková
redakce@tance.cz
www.tance.czKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku