ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 22.04.2024
Svátek má Evženie

Odběr novinek emailem:
Email:Rekapitulace uplynulé taneční sezony 1999-2000

05.06.2000 Švestka Štefan 27451
.
Tak a je to zase tady. Další školní rok uplynul jako voda a právě teď je čas se na chvíli zastavit a sám se podívat, co za námi zbylo. Musím říci, že letošní taneční sezona utekla jako voda a skoro by se dalo říci, že jedna takováto sezona ani nestojí za bilancování. Kdyby... Kdyby tato sezona nebyla něčím zvláštní.

Ze začátku sezony jsme si opět doplnili novou krev do žil a z mého současného pohledu mohu říci, že většina "nové krve" se bez problému sžila se skupinou a své první vystoupení již mají za sebou.

Na podzim roku 1999 jsme měli napilno hned z několika důvodů. Tanečně jsme se jako každý rok prezentovali na Dvorana Cupu, který se pořádá tradičně v říjnu. V Praze jsme se pak ještě zúčastnili soutěže Myšdokap pořádané skupinou Miš Maž. A pak přišel první vrchol této sezóny - oslavy našich desátých narozenin, které jsme spojili s uspořádáním festivalu Pardubická Ryengle 99 a nové taneční soutěže za účasti skupin z celé ČR i hostů ze Slovenska se stejným názvem. Jelikož jsme byli (a zřejmě nejen my) spokojeni s účastí, ale také s průběhem, rozhodli jsme se za finanční pomoci Magistrátu města Pardubice, KD Dubina a také Ministerstva Kultury ČR uspořádat další ročník.

V plesové seoně jsme se tradičně se svými tanečními vystoupeními prezentovali na mnoha plesech, country bálech a tanečních zábavách. Z těchto vystoupení bych rád vyjmul jedno, kde jsme tancovali poprvé díky pozvání Dvorany Praha - na Barče v Praze. Rozhodně patří mezi ty, na které budeme rádi vzpomínat - tancovat na tanečním parketu, který je po celé republice znám jako Mekka country, by byla jistě velkou poctou pro každého.

Na jaře jsme díky naší skvělé choreografce Evče Táborské nacvičili náš nejlepší tanec v dosavadní historii. S tancem Kangaroos jsme nejdříve slavili postup z krajského kola Plesových formací ČMTO. V Roudnickem poharu, tedy soutěži určené pro country soubory, pak místo k slunci nejbližší. Na republikovém kole ČMTO jsme obsadili nádherné 10. místo v ČR(popsáno níže).

Z dalších akcí můžeme vyzdvihnout spolupráci s Janem Rýdlem, který nás tradičně zve na Maratonské běhy, Jiřího Soukupa a Vlaďku Kindlovou, kteří nás zvou na Westernové ježdění a na Vestec, Bobše Skalového a jeho Westernový víkend v Mněticích. Naše sezona není úplná bez soutěže ve Štětí - Štětský Tuplák, kterou pořádá místní městský úřad a Babího léta v Dolním Újezdě u Litomyšle.

Je těžké vyjmenovat všechny akce a asi to není ani smyslem tohoto článku. Tímto chceme dám sbohem této taneční sezoně, která se již chýlí ke konci. Všem, kteří se na ní podíleli patří dík.

Dík patří taktéž Vám, kteří čtete tyto řádky. I díky Vám se stává tento server lepším a není to jen ve Vašich přístupech, ale sledujeme Váš zvyšující se zájem o Chat, Kalendář akcí i o další informace, které Vám přinášíme na našem serveru. Věřte, že tento server není jen vitrínou pro náš taneční soubor, ale snažíme se se poskytnout prostor i pro Vaše akce a uvítáme jakoukoliv Vaši iniciativu a spolupráci.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku