ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 21.05.2024
Svátek má Monika

Odběr novinek emailem:
Email:Mistrovství Plesových formací v ČR v Chrudimi

18.05.2000 Švestka Štefan 31635
úspěšná reprezentace country mezi plesovými chorepgrafiemi
Neděle jako malovaná začala pro členy TCS Ryengle již brzo po osmé hodině, kdy se 23 lidiček se zalepenýma očima (většina totiž porušila "zákaz" a vydala se předchozí večer na country bál) setkalo na tradičním místě za Zimním stadionem v Pardubicích. Po nikterak zajímavém přesunu do Chrudimi a po drobných formálních úkonech jako je registrace a tahání startovního pořadí jsme se přestrojili a šli na prostorové zkoušky.

Pak po několika hodinách dlouhého čekání (kráceno různými procházkami, obědem nebo "špehováním" soupeřových choreografií) se šlo na slavnostní nástup všech tanečních skupin. Celkem se sešlo 22 soutěžních choreografií, které byly obohaceny o vystoupení seniorů ze Žiaru nad Hronom a chrasteckých děvčat.

Celkově vzato nám postupový klíč 22-12-6 mnoho šancí na náš velmi velkolepý cíl - tedy dostat se do dalšího kola - nedával. Dalo by se říci, že tento klíč naše šance oproti ostatním souborům trochu ubíral.

Naše vysoké startovní číslo (20) nám dávalo ze začátku vydechnout, přesto jsme od 14 hodiny, kdy soutěž začala, bedlivě sledovali všechny soutěžní vystoupení. "Spíkr" soutěžního odpoledne vždy vtipně skloubil informace o tanečním souboru s výsledkem právě probíhajícího finálového zápasu Česko - Slovensko. Mohu tedy říci, že naše soutěžní choreografie přišla na řadu ve chvíli vedení Česka 3:1 v Petrohradu.

Přestože jsme zatancovali ve fantastické fazoně, nikdo ani na chvíli nezapochyboval, že jsme z dalších bojů vyřazeni. I ten největší fantasta by s tím nemohl počítat při pádu našich tří děvčat. Přeci jen si někdo nahoře vybral daň za to, že v tanečních piškotech cítíte taneční povrch rozdílně než v normálních botech.

Po skončení prvního kola jsme byli připraveni na to, že i letošní rok skončí naše choreografie před branami postupu v republikovém kole ČMTO. Nicméně si onen pán nahoře vybral daň a nyní nám ji vrátil jako ze spořitelny (není míněno z rodinné). Jako první postupující byl spíkrem, který pohotově dodal momentální vývoj skóre v Petrohradě, jmenován TCS RYENGLE a choreografie KANGAROOS!!!!!! Nedovedu popsat radost, která v tu chvíli zavládla v našich řadách. Konečně se podařilo to, o čem jsme jen snili. Postupujeme mezi 12 nejlepších!!!

Ocitáme se rázem ve velmi vybrané společnosti (a světe div se, i v této kategorii se potkáváme s úryvky melodií z Lord of Dance) nejlepších souborů z České republiky, které však tancují valčíky, polky ve fracích apod. Výjimku snad tvoří TK Sokol Drásov, který si opět vybral choreografii na národní motivy.

V uvolněné atmosféře nastupujeme v semifinále jako první. Tanec již podle našeho mínění postrádá strnulost úvodního kola, ale v určité fázi nám opět padají děvčata. Po odtancování celého kola čekáme již s jasnou hlavou na postupující. Zde se již s našimi úvahami nerozcházíme a do dalšího kola nepostupujeme.

Při předávání licencí se poprvé dozvídáme umístění. Desáté místo v kategorii Plesových formacích při ČMTO v České republice patří pro rok 2000 TCS Ryengle a jejím "Klokanům" !!!!!!!! Jen někteří se pouštějí do dalších spekulací, že před námi skončily dvě choreografie Slováků a tudíž jsme skončili na 8. místě !!!!

Tento den zůstane ještě dlouho nezapomenut díky své vyjímečnosti umístění v soutěži, ale také proto, že jsme nakonec v hokejovém duelu porazili Slovensko 5:3 a stali se Mistry světa. Uznejte....ten večer jsme měli co slavit !!!Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku