ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 22.05.2024
Svátek má Emil

Odběr novinek emailem:
Email:Barvy Irska

20.03.2006 Švestka Štefan 46581
dvouhodinový komponovaný večer irského tance a muziky v KD Hronovická v Pardubicích
Za účasti taneční skupiny Gall-Tír Praha, hudební skupiny Shannon Praha a domácí TCS Ryengle bude 31. března k vidění zajímavý program v divadle KD Hronovická.

Proč irsko?
Minulý rok si Svatý Patrik zasloužil 19. března na Pernštýnském náměstí velkou pozornost pardubických diváků a návštěvníků. Obrovský stan praskal během celého odpoledne i večera ve švech. A proto jsme i letos připravovali program - přesně na sobotu 18. března 2006 - na Pernštýnském náměstí. Ovšem pověstnou "stopku" nám vystavila kulturní komise, která se rozhodla projednávat žádost o grant až 6. března. A tak jsme z důvodů úspory nákladů přesunuli akci z Pernštýnského náměstí do prostor jednoho z pořadatelů (KD Dubina) do KD Hronovická.

Komponovaný pořad BARVY IRSKA
Díky pozdnímu projednávání grantu jsme zvolili i pozdější datum - tedy přesně 31. března 2006 - a taktéž jsme ze stejného důvodu změnili název od původní oslavy svátku Svatého Patrika k "BARVÁM IRSKA". Dostali jsme se tak od přímější a živelnější oslavy na Pernštýnském náměstí do komornějšího prostředí KD Hronovická. Můžeme však dokázat, že irské tance patří i do důstojného prostředí divadla. Program tím rozhodně neutrpí, ba naopak dostane novou - působivější formu.

Protagonisté irského večera

Gall Tír Praha
Pozvánku do Pardubic přijal výborný taneční soubor Gall Tír Praha, která brázdí českou taneční scénou od roku 2003. za krátkou dobu historie skupiny získala ostruhy nejen u nás, ale i na mezinárodní scéně při graduacích v irských tancích.

Gall Tír Praha


Shannon Praha
Dalším velmi milým hostem z Prahy bude již známá hudební skupina Shannon. Minulý rok se na oslavě Svatého Patrika této skupině velmi líbilo a proto si své účinkování zopakují i letos. Shannon jste mohli vidět i na festivalu Pardubická Ryengle. Své nástroje v irských tónech rozezní v průběhu komponovaného večera hned několikrát.

Shannon Praha


TCS Ryengle Pardubice
Posledním protagonistou bude domácí TCS Ryengle, která program společně s KD Dubina připravuje a na tanečním parketu se pokusí statečně sekundovat.

TCS Ryengle Pardubice


Fanoušci všeho dobrého irského mohou shlédnout program v KD Hronovická v pátek od 19 hodiny. Zve i mediální partner Český rozhlas Pardubice.Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka