ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 01.10.2023
Svátek má Igor

Odběr novinek emailem:
Email:Roudnický pohár 2000

04.04.2000 Švestka Štefan 24630
premiérový ročník soutěže, kterou pořádá Tomáš Mikulský, Roudnice nad Labem.
Roudnický pohár se konal 1. 4. 2000(jak napovídá sám název soutěže) v Roudnici nad Labem. Na sobotní "aprílové" soutěži se sešlo sedm tanečních souborů s 13 choreografiemi. Jmenovitě to byly soubory CTS Virginia Brno, Silver Gem Praha, Louisiana Písek, Western Flesh České Budějovice, CK Chaos Bechyně, Rituál Teplice a TCS Ryengle Pardubice.

Tento premiérový ročník si tedy na nezájem tanečních skupin nemohl stěžovat. Soutěžilo se dvoukolovým systémem, kdy do finálového kola postupovalo 7 choreografií - Jízda TCS Ryengle Pardubice,Kaleidoskop Silver Gem Praha, Hvízdání Louisiana Písek, Show nebe, peklo, ráj Virginia Brno,Colorédo CK Chaos Bechyně, Im Walking Rituál Teplice a Kangaroos TCS Ryengle. Do závěrečných bojů se bohužel neprobojovala skupina Western Flash z Českých Budějovic, ale na jejich adresu musíme říci, že rozhodně se svými choreografiemi v očích ostatních nepropadly. Naopak velmi překvapily skupiny CTS Virginia Brno a Rituál Teplice. Prvně jmenovaná skupina svojí zajímavou choreografií i počtem tanečníků a druhá skupina nám předvedla jak rychle se nová skupina může dostat nahoru. Louisiana i CK Chaos potvrdily svá umístění na festivalu Pardubická Ryengle 99 a postoupila do finále bez problémů. Silver Gem se od svého soutěžního vystoupení na zmiňovaném festivalu zlepšil a taktéž sáhl po finále s tancem Kaleidoskop. TCS Ryengle do finálových bojů postoupila s oběma tanci.

Po finálovém kole se bezprostředně boduje porotou. V ní zasedají J. Kvasnička, T. Mikulský, Kvasničková, Chubobová a Turková. Na sedmém místě se známkami 7,5,7,7,7 umisťuje Colorédo od CK Chaos Bechyně. Podle slov vedoucího Václava Fialy je toto umístění obrazem současné formy souboru, takže byl s umístěním spokojen.

Kaleidoskop od Silver Gemu (6,6,6,6,6) zabodoval s šestou příčkou a protože na této soutěži "otrkával" své nováčky můžou být vedoucí (Míša Winklerová a Petr Hron) taktéž spokojeni.

Páté místo si vytančila mladičká skupina Rituál Teplice (4,7,5,5,5) a získala si tím první ostruhy na soutěžní půdě. Držíme palce do dalšího působení.

Bramborová medaile připadla tentokrát skupině CTS Virginia Brno (5,4,3,4,4) a musím zde podotknout, že je vidět za touto skupinou od Pardubické Ryengle největší kus odvedené práce.

Třetí místo a bronzovou medaili si z Roudnice odváží Hvízdání Louisiany Písek(2,2,4,3,3). Přestože se jim první kolo nevydařilo podle jejich představ, tak se psychicky ve finálovém kole zvedli a nakonec obsadili třetí příčku.

První dvě místa pak ovládla TCS Ryengle, která obsadila druhé místo s Jízdou (3,3,2,2,2) a první místo se suveréními známkami s choreografií Kangaroos (1,1,1,1,1)

Přestože by se mohlo čtenářům zdát, že zde šlo o jasnou záležitost, tak mohu potvrdit, že celková taneční soutěž měla velmi slušnou úroveň a na souborech, které se jí účastnily, bylo vidět, že ze soutěží si berou to nejpodstatnější - poučení. Poučení nejen o svých choreografických nedostatcích, ale taktéž o nových možnostech, které choreografové viděli u ostatních souborů.

Celkově vzato se pořadatelům bez závažných zaskřípání podařilo uspořádat pěknou soutěž. Protože se sám zajímám o country taneční soutěže, mohu Vám s určitostí říci, že takovýchto soutěží potřebuje naše taneční country hnutí více. S nadějí tedy hledím do budoucna..... třeba na budoucnost Roudnického poháru 2001. Pojedete také ?Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku