ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 16.06.2024
Svátek má Zbyněk

Odběr novinek emailem:
Email:Postupujeme na MČR v Plesových formacích!

27.03.2000 Švestka Štefan 33419
Kangaroos slavil úspěch i v Plesových formacích - soutěži ČMTO
Na naše další účinkování v soutěži ČMTO jsme se připravovali důkladněji než minulé roky. Možná proto jsme byli v netrpělivém očekávání, jak se celá soutěž podaří. V předchozím článku ze 17.3. jste si mohli přečíst obsazení naší kategorie.

V sobotním ránu (8.00) se vydáváme zpoza pardubického Zimního stadionu vstříc soutěžnímu dobrodružství. Za 3/4 hodiny již obsazujeme šatnu, převlékáme se na prostorovou zkoušku a rozcvičujeme se. Při prostorové zkoušce zkoušíme všechna sporná místa v tanci, a pak ho jednou celý zatancujeme. Zjišťujeme, že v jednom místě máme malý problém se vejít na parket a nešlapat divákům v prvních řadách na hlavy. Vše se však zvládá, takže část naší výpravy (celkem nás na soutěži tancovalo 23 lidí a byli s námi i někteří další, kteří si naše soutěžní vystoupení nenechali ujít) odchází na deštivou procházku městem a druhá část usedá do hlediště a sleduje ostatní prostorové zkoušky. Po dvanácté se opět scházíme a pánové dostávají nové kalhoty a košili, které jsme nechali připravit na soutěž. Po té se připravujeme na slavnostní nástup, který otevírá celou soutěž.

Soutěž tradičně otevírají dětské kategorie Plesových formací a my přicházíme na řadu celkově jako šestí. Odtancujeme a jsme nadšeni, neboť nám diváci tleskají do rytmu a odměňují slušným potleskem. Přes jednu kategorii pak dochází k "odměňování" porotou. Konečné umístění očekáváme dopředu, takže jen některé z nás mrzí celkové čtvrté místo... Rozmrzelost však mizí s jistotou postupu na MISTROVSTVÍ REPUBLIKY !!!!

Dostáváme tedy další šanci na postup mezi elitu v Plesových formacích.

Věříme, že se letos s touto skvělou chorografií Evy Táborské již konečně můžeme propracovat k lepším pozicím. Ovšemže cesta je trnitá a práce do 14. května (neděle), kdy se Mistrovství ČR v Plesových formacích v Chrudimi odehrávají je ještě mnoho. Pro další zviditelnění country tanců v České republice však uděláme vše!Komentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka