ikona Google Plus ikona Facebook ikona Youtube ikona InstagramJmeniny
Dnes je 28.09.2023
Svátek má Státní svátek

Odběr novinek emailem:
Email:Choreografie 2000

10.02.2000 Švestka Štefan 25537
Tisková konference k projektu Choreografie 2000
Od 10 hodin ráno se v budově Národní knihovny ČR konala tisková konference k projektu Choreografie 2000. Na této velmi dobře připravené akci se představili tvůrci a duchovní rodiče tohoto tanečního projektu.

Vedle Miroslava Procházky zasedli manželé Pšenční, kteří měli na starosti choreografickou stránku pro country. Otka Hirnerová měla na starosti celkovou choreografii, Eva Svobodová provedla zdárně slovem i šarmem celou tiskovou konferenci. Ondřej Zítka připravil působivý videoklip. Do celkového výčtu ještě patří Honza Valenta, který měl pod palcem cloggerskou část účinkujících, který se však omluvil a nebyl na konferenci přítomen.

Konference začala stručným představením Českomoravské asociace dětských country tanečních skupin (CCCDCA), kde nás provedl od historie vzniku až po současnou členskou základnu její prezident Miroslav Procházka. Tento člověk má "na svědomí" nejen asociaci, která v tuto dobu pracuje pro dětské skupiny v České republice i na Slovensku, ale je i otcem myšlenky celého projektu Choreografie 2000.

Pokud chceme napsat co tento projekt obnáší, můžeme pro začátek uvést několik čísel. Tento tanec je určen pro 224 tanečníků! Skutečně to není překlep a číslo 224 je na správném místě. Tanečníci svým umem zaberou plochu 30x17 metru a celková minutáž je 9 min 40 sec. Jen pro porovnání je běžný standartní tanec okolo 2,30 a zabere plochu (i pokud se "podívají" do prostoru) okolo 10x10 metru. Nikoliv na závěr zde uvádíme, že se na této choreografii podílí 19 souborů (z toho 2 ze Slovenska)!
Podle slov hlavní choreografky Otky Hirnerové se projekt ani masovostí, ani hudbou nesnaží kopírovat žádný jiný taneční projekt. Cituji: "Celý nápad se zrodil v době, kdy irská muzika (jejíž motivy můžete slyšet v převzaté skladbě od Ronana Hardimana - pozn. autora) ještě nebyla známá pomalu ani mezi odbornou veřejností". Na otázku jak se dařilo skloubit taneční úroveň jednotlivých souborů nám odpověděla opět Otka Hirnerová: "Myslíme si, že setkání tanečníků při secvičných jednotlivým souborům jen prospěla, a to jak po taneční úrovni, tak i při navázání nových kontaktů a kamarádství."

Choreografie 2000 není jen tanec, ale pokud bychom zalistovali v propagačních materiálech, dozvěděli bychom se taktéž pohádku, která byla součástí motivace a navození té správné atmosféry malých tanečníků. Na dalších stránkách bychom se dozvěděli o premiéře a plánovaných reprízách. Na samostatné stránce je pak vyčíslen rozpočet tohoto projektu. Jak jistě očekáváte není nejmenší. Celých 780.100,- stojí premiéra tohoto projektu! Pro případného zájemce z řad sponzorů musíme poznamenat, že asociace nic neponechala náhodě a neočekává, že takto vysokou čásku někdo zadotuje. Již nyní z tohoto obřího koláče značně ukousli rodiče tanečníků. Svými financemi uhradili 548.000,- !!! Zbývající peníze by tedy již mohli tvůrci projektu sehnat mnohem lépe než celkovou sumu.
V roce 2000 by se měla tato "choreografie roku" tancovat v repríze celkem 10x. Náklady na reprízu jsou nepoměrně nižší a pořadatele vyjdou na cca 150.000,- Kč. V této chvíli je již 8 termínů z deseti zabráno.

Projekt Choreografie 2000 se zdá být velmi dobrou myšlenkou jak spojit mnoho tanečníků ze všech koutů naší republiky a zahraničí. Některé problémy technického charakteru řeší organizátoři akce po svém. Při zmínce možné malé rozpoznatelnosti figur v takovém množství tanečníků je připraveno praktické řešení v podobě kamery snímající pohled ze stropu a malého projektoru, který vše zobrazí na promítací plátno. Celková úroveň projektu se tedy zdá být velmi dobrá a již nyní se můžeme těšit na premiéru 29. dubna v Českém Krumlově.

bližší informace uveřejní asociace na svých stránkách : Českomoravská asociace dětských country tanečních skupinKomentáře u článku : tento článek je zatím bez komentáře. Změnit to můžete odkazem níže.

Copyright 2013-2018 Kulturní spolek Ryengle, Štefan Švestka
Uživatelská sekce:
Jméno:
Heslo:Fotogalerie u článku